Annika Laats ütleb, et laulatus ei pea tingimata toimuma kirikus. "See võib aset leida õigupoolest kus iganes – mere ääres, metsa sees, koduaias, väikesel saarel. Meenub üks imearmas laulatus päikesetõusu ajal väikese silla peal, kus kohal olid vaid pruutpaar, vaimulik ja fotograaf..." Krõõt Tarkmeel
Võtke korraks hoog maha, vaadake ja imestage, et olete oma eluteel kokku saanud. Mõistke, kui eriline see on… See on põhjus tänulik olemiseks. Põhjus tähistamiseks.

Vaimulikuna on tal paaril korral olnud tunne, et pruutpaar suhtub kirikuruumi nagu lihtsalt rendipinda, kus oma unelmate üritus korraldada. "Neil puhkudel tundub sisust olulisem olevat see, kui palju autosid parklasse mahub. Aga te tulete ju Jumala ette oma jah-sõna ütlema?"

"Kirik on pühakoda. See ei ole lihtsalt üks suur ja kõrge laega renditud ruum." Annika teab, et pühaduse­taju pelgalt sõnadega õpetada ei saa. "See on seotud aukartuse ja sügava lugupidamisega. Elu ilma pühade paikade ja hetkedeta on päris vaene. Igaüks võiks oma elus pühad hetked ja paigad üles otsida, neid enda ja oma lähedaste jaoks tekitada ning alles hoida."