Liisu keset ilu. Foto: Krõõt Tarkmeel
Juba mõnd aega tundis keraamik Liisu Arro (37), et tänapäeval on au sees vaid tuliuus ja uuenduslik, äge vana aga hüljatakse teenimatult. Seepärast otsustas ta oma kunstnikest perekonna loomingulist pärandit edasi anda endaloodud keraamikal – ja sattus koguni tsensuuri alla.

“Ma ei teagi, kuidas kiired ajad nii vastu pidada, et silmad ei oleks krõllis… vist lihtsalt rohkem silmi värvida, siis ei paista välja!” naerab Liisu tervitades. “Mul on üks tumeroheline lauvärv, seda tõmban paksult peale.” Tormi­line aeg kestab, poolest suvest on Liisu magamata, mõni päev tahaks parema meelega talveunne vajuda. Üle õue ateljees ootav paneb ta siiski sisemiselt küdema.

Loomelinnake

“Haapsalu on väike vaikne koht, kus hea loominguga tegeleda. Ei tea, kas siin meeldis ka Tšaikovskile, kes, kuuldavasti sellepärast, et eelis­tas mehi ja oli hasart­mängusõltlane, saadeti Haapsallu pagulusse?” küsib Liisu.

Bohemian luxury, boheem­laslik luksus on Arro Porcelaini lipukiri ning ühtlasi pole pare­mat väljendit Liisu kodu kirjel­damiseks ühe hingetõmbega.