ELLEN RICHARDi suvine kollektsioon 2019 Foto: Oliver Moosus
Ellen Richardi Telliskivi poes on tihtipeale kuulda üllatunud või ehmatunud reaktsiooni, kus klient proovib aru saada, mis asi see seal riidepuu peal täpselt on. Ühel tootel on auk varrukas, teisel on tooteinfosilt välja poole õmmeldud, kolmandal on kuskilt kinni seotud või ei-tea-kuidas teise tootega kokku traageldatud. Paistab aga, et see ehmatus pole halb asi, vaid hoopis vastupidi, äratab üles nagu külm vesi hommikul või suplus Eesti merevees peale mida on värske tunne.

Disainerite vanaisa Richardi riidekapist inspireeritud kollektsioon RICKS on ehk veel kõige äratavam ja augulisem, tõeline Eestimaine kiskja, kuid mitte hunt, vaid kaljukass või punarebane, kelles on rohkem salapära ja väljapeetust kui veriseid hambaid.

Tooted on mitmeti kantavad, pööratavad, seotavad, küll aga pole bränd varem nii tugevalt oma juuri loomingusse visandanud. Sedapuhku aga oli traditsioonide ja lapsepõlve juurde tagasitulek disaineritele loogiline käik ja langes kokku nende tänavuse suve visiooniga.

“Vanaisa Richardi riietes oli midagi nii võluvat, et siiani leian neist inspiratsiooni,“ räägib Ellen Richardi disainer Kristi Pärn uutest toodetest ja lisab “Andreas Kübaraga koos töötades oleme päris huvitavaid detaile ja siluette üles leidnud, küll aga ei saa ka suvel üle ega ümber mustast värvist.“

Kõik suvekollektsiooni tooted on valmistatud naturaalsetest linastest kangastest.