TORINA AW2018-2019 kleidikollektsioon "Elfriede Lenderi tüdrukud" Foto: Iris Kivisalu
TORINA värskelt valminud 2018/19 sügistalvine neidude kollektsioonElfriede Lenderi tüdrukud” on saanud inspiratsiooni 1907. aastal eesti neidudele vaid 25-aastaselt Tallinnas oma kooli loonud, väljapaistva naishariduse edendaja Elfriede Lenderi kooli õpilaste rõivastiili järgi.

Lenderi gümnaasium oli omal ajal Eesti haritud naiste kasvulava, millest sai omamoodi legend. TORINA esindaja Dajana Tiitsaare sõnul vihjavad kleidid vastvalminud neidude kollektsioonist 20. sajandi esimese poole Lenderi tüdrukute stiilile, pakkudes välja tänapäevase tõlgenduse samast ajastust inspireeritud koolitüdrukute kleitidest.

Kollektsiooni kleidimudelid on valmistatud nahasõbralikust viskoosist ja puuvillast ning trikotaažist. Kleidid on saadaval suurusevahemikus 128-152.


TORINA Fashion Design on ühe pere nelja generatsiooni naiste poolt loodud Eesti rõivabränd, mille ajalugu ulatub 1935.aastasse, kui suguvõsa naised esmakordselt rõivaste loomisega algust tegid. Täna, ühendades mitme põlvkonna käsitööoskused ning armastuse kaunite naisterõivaste vastu, valmistatakse kleidikollektsioone nii neidudele kui naistele.

TORINA stiili iseloomustab huvitavate mustrite ning detailide kasutus. Viimistletud õmbluste kvaliteet ning hoolega valitud nahasõbralikud kangad on seljas head. Kollektsioonid luuakse limiteeritud koguses. Kogu brändi looming valmib 100 protsenti käsitööna Eestis. Aeg-ajalt näeb rõivaid ka armastatud teleseriaali “Pilvede all“ näitlejate seljas.