GUILD Nordic Palmtrees Foto: Dmitri Gerasimov, GUILD
Meite suved on üürikesed ent hinnalised – eriti teravalt tajume seda praeguse sügise hakul, mil seljataga on üks kaunemaid suvesid, mida Eestimaa kaldad seni on näinud. Kodumaine moebränd GUILD püüdis killukese sest männiokkalisest soojusest ka filmilindile - rahulikud, pikad kaadrid kulgevad läbi siinse suve ilu, viies tagasi kogemusse, mis meid kõiki ühendab: okasvaiba äratus talla all, lindude lõputu leelutus, tuhandete putukate õietolmu joovastus ja merevee karastav puudutus. Päikese rammestavas embuses, siiski alati tajudes - ka see hetk möödub, ja miski ei ole igavene. Muutuvad aastaajad, muutuvad suhted, muutume me ise. Filmile talletatud hetk on aga igavene.

“Enne kollektsiooni sündi olid õhus neli sõna: “põhjamaised palmid ja Nordic Riviera”. Kohalik, lihtne luksus. Meie oma looduse võlu. Varahommikud, mil päike sirutab oma esimesi tuliseid tiibu ja und ei tule ega tule ja kuis on kulgeda kallimaga mööda lõputut rannajoont, kui ühtäkki - õhust ja armastusest elada ei tundugi enam nii võimatu,” kirjeldavad kollektsiooni sündimise tagamaid brändi loojad Sten Karik ja Joan Hint.

“Kõrge värvliga mugavad püksid, pikad pintsakud, orgaanilisest kanepikangast kimonod ning siinsesse kliimasse ideaalselt sobivad meriinovillased kudumid peegeldavad selgelt meie nägemust ajatust elegantsist,” lisavad disainerid.

Kollektsiooni jäädvustas lindile andekas filmikunstnik Felix Laasme: "Põhjamaised Palmid on graatsiline vaatemäng hetke ilust. Tajun hinges, kuidas käesolev elu on aeg muutusteks. Ema Maa ootab, et ilu märkaksime ja seda omavahel ka jagaksime. Minu soov on seda kunstilisel moel edasi anda, sest vaid nii saan luua rahu. Olen tänulik GUILDile, Joanile ja Stenile, sest nendega koosveedetud aeg on muutnud minu elu ja mind hingena kasvatanud,” heidab Laasme filmi tagamaile valgust.

“Kui me neid hetki esimest korda läbi tema silmade nägime, olime lummatud! Tavapärase backstage video asemel kulges kaadrist kaadrisse idülliline lihtsus. Ei midagi üleliigset, puhas harmoonia. Ka video pikkus on taotluslik– aeglast moodi viljeledes tundub vastuvõetamatu panustada maailma, kus suudame keskenduda vaid pooleteist minutiks,” lisab Hint. “Kogeda veel kord seda sumedat soojust.. Meie ümber on väga palju ilu, mis väärt märkamist - ja õnn on see, kui tuleb päev, mil tervitame kõiki aastaaegu – ja ka kõiki mutuseid - võrdse tänutundega.”