Kinga Cichewicz / Unsplash
Mõnusalt kuum suveilm võib osutuda väga ebamugavaks, kui pead suvilas lõõgastumise asemel keset linna tööl käima. Siin on kasulikud nõuanded, mis ei lase suvel linnas üle kuumeneda.

1. Väldi tipptunni ajal ühistransporti.
Palavas rahvast täis bussis trügimine on linnasuve üks ebameeldivamaid külgi. Liigu võimalikult palju jalgsi või jalgrattaga ning kanna alati kaasas veepudelit.

2. Kaitse telefoni.
Kuumus nutitelefonile hästi ei mõju, nii et ära hoia seda taskus kehasoojuse vastas ega otsese päikesevalguse käes.

3. Pane juuksed üles.
Pikad paksud juuksed on suvel kui soe riidekiht. Pane kiharad hobusesabasse või krunni ning säästa neid ka sirgendaja ja lokitangide kõrvetusest.

4. Muuda päevaplaani.
Planeeri oma päev päikese järgi. Tee trenni varahommikul, kui õhk ei ole veel liiga lämbe, ning mine lõunale kella kahe paiku, kui päike enam kõige kuumem pole.

5. Pane vastu ahvatlusele minna pärast tööd dringile.
Jäine siider võib näida kuumal päeval ideaalseks abimeheks, aga palava ilmaga mõjub organismist vett väljutav alkohol eriti kahjulikult. Kui siiski dringile lähed, joo seda vaheldumisi veega.

6. Võta kontoris pakutud jäätis vastu.
Unusta korraks dieet ja naudi jäiseid maiuseid. Su kehatemperatuur langeb ja suhkur aitab end kuumuses erksamalt tunda.

7. Osta lehvik.
Pane see stiilne aksessuaar käekotti, nii saad end alati jahutada, kui vajadus tekib.

8. Kanna madalaid kingi.
Kuumalaine ajal kontsade kandmine võib olla lausa ohtlik: lihas võib minna krampi ja tekkida kõõlusepõletik. Õnneks on madalad tennised, sandaalid ja plätud praegu ülimalt moekad.

9. Eelista e-poode.
Poodides tunglemine ei ole palaval suvepäeval kuigi ahvatlev, nii et tee sisseoste parem kodust arvuti tagant.

10. Veeda aega värskes õhus.
Vaheta harjumuspärased tubades tegevused väliste vastu. Spordiklubi basseini asemel uju välibasseinis või meres. Käi vahelduseks vabaõhukinos ja avasta linna varjatud aardeid.

Allikas: harpersbazaar.co.uk