.
Seišellid, mis koosnevad 75 imeilusast korallsaarest, on kui maapealne paradiis India ookeanis. Kui üldiselt kiputakse arvama, et saarestik sobib eelkõige luksuslikeks mesinädalateks, siis tegelikult on sel pakkuda palju enamat – seiklusrikkust ja avastamist igasuguse rahakotiga inimestele.

Eestlaste jaoks on lend Seišellidele tehtud eriti mugavaks tänu Turkish Air­linesile, mis teeb vahe­maandumise Istanbulis ning jätkab seejärel lendu paradiisi poole. Kuna ajavahe Seišellidega on kõigest tunnike, on tegu atraktiivse sihtkohaga ka lastega reisides, sest lennust ja suurest ajavahest toibumine jääb peaaegu ära.
Seišellide suurim ja mägiseim saar on Mahé, kus asub nii rahvusvaheline lennujaam, peamine sadam kui ka Aafrika väikseim pealinn Victoria. Kuigi Mahé pole teab mis suur, elab sel 90% Seišellide elanikest.
Saare pealinn Victoria on seda­võrd väike, et tunnise jalutus­käiguga saab teha tiiru peale nii turule kui ka kuulsale kioski­tänavale. Turult soovitan kokandushuvilistel osta koju kaasa vanillikaunu, muskaat­pähklit ja miks mitte ka puu­vilju. Minu kaasa toodud pea kilone mullikilesse pakitud avokaado pidas lennureisi kenasti vastu. Ja pean tõdema, et nii kreemjat ja magusat avokaadot pole mina veel söönud. Suurt elevust tekitas ka corossol ehk ogaõun.