Daniel Schechter; Jennifer Aniston; Will Forte; Mark Boone Junior; Tim Robbins Foto: Michelle Siu, AP
Kuuldavasti ei jõua prantslannad ära oodata, millal ometi jõuab kätte nende kõige seksikam vanus – 40. eluaastad. See on naiste uus kuldaeg, mil keha on küpsenud just parajalt, et nautida senise elu jooksul kogutud vaimset ja füüsilist varandust

Meie emade ja vanaemade aegu algas umbes 40. sünnipäeva paiku igav ja aseksuaalne keskiga, kus tuli roosad kleidid kappi riputada. Tänapäeval sünnitavad elu ja ilma näinud neljakümneaastased naised sageli alles esimese lapse. Need, kel lapsed olemas või kes neid ei tahagi, keskenduvad süümepiinadeta enda arendamisele. Käes on kauaoodatud tasakaal sisemise ja välise ilu vahel.

Inimeste eluiga on nüüd märksa pikem ja võimalusi enda mitmekülgseks arendamiseks võrratult rohkem. Ka ilu ei kao – palgeid aitavad klaarina hoida tervislikud eluviisid, päikesekreem ja liikumine. Jah, 20ndates võid küll olla füüsiliselt kõige kaunim, kuid su elluastumisest hirmunud ja kahtlev mõistus ei oska seda nautida. Näitlejanna Jennifer Aniston on välja öelnud, et ta jumaldab neljakümnendaid eluaastaid, sest tema kolmekümnendad olid sõna otseses mõttes vastikud.

Eesti 40–60aastastest naistest peab end vanaks ainult kolm protsenti, selgus kosmeetikagigandi Dove mõned aastad tagasi tehtud uuringust. Selle järgi on eestlannade arvates ideaalseks vanuseks 40 (Lätis 35, Leedus 37).