Matheus Ferrero/ Unsplash
Kui kipud aeg-ajalt mõtlema sõpruse ja selle üle, kuidas ka ise olla teiste jaoks parem sõber, siis toome välja mõningad mõtted, mis teejuhiks ja abiks. Kas oled nendega nõus? Mida lisaksid juurde?

* Oma nahk on kõige lähemal. Ikka ja jälle tehakse uuringuid, kus tõestatakse, et inimesed, kellel on mitu lähedast sõpra, on suurema tõenäosusega õnnelikumad, kui need, kel selliseid suhteid ei ole. Sa ju tahad olla õnnelik, eks? Siis tuleb selle nimel tegutseda.

* Ole kohal. Ei maksa alahinnata Woody Alleni suguse mehe elukogemust, kui ta kunagi ütles, et 80 protsendi ulatuses on edu pandiks kohaleilmumine. Nii ka sõpruses. Kui kutsutakse, tuleb minna.

* Ära unusta mind! Mäletad seda lapsepõlve salmikest meelespealille kohta? Ka sõbrad ei taha, et neid unustatakse. Tee oma sõprussuhetele regulaarseid “tehnoülevaatusi”, helista või kirjuta kallile inimesele ja uuri, kuidas tal läheb.

* Avalda armastust. Okei, sõprussuhetes see päris nii ei käi, aga kui sõber sinus häid tundeid tekitab, siis tasub talle seda ka öelda. Kiitus, tähelepanu ja head sõnad ei jookse kellelgi mööda külgi maha.

Lugu ilmus 2012. aasta jaanuarikuu Annes & Stiilis.