Nathan Dumlao / Unsplash
Kuigi kofeiin on tuntud kui ainevahetuse kiirendaja, siis kohvijoogid, mis ahvatlevad magusa maitse või suure piimakogusega, ei ole paraku eriti figuurisõbralikud – kohvikust frappuccino’t kaasa haarates ei teata sageli kui palju suhkrut või maitsestatud lisandeid on jooki lisatud.

Taljesõbralikem jook on must kohv või espresso, kuhu ei lisata ei suhkrut ega piima, kuid samas armastavad eestlased pigem just piimakohvi. Reval Café esindaja sõnul eelistavad eestlased espresso-põhiseid kohvijooke ehk kohv peab olema kange, kuid siiski piimaga.

Nii kohapeal kui ka kaasaostmiseks valitakse kõige sagedamini cappuccino. Üks cappuccino sisaldab umbes 150-180 ml piima ja piimavahtu, mis teeb ilma suhkruta kohvijoogi kalorsuseks tavalise 2,5% piimaga ligi 80-100 kcal. Kui cappuccino’le lisada ka suhkrut või maitsesiirupit, siis see number kerkib veelgi kõrgemale – üks teelusikatäis suhkrut annab 16 kalorit ja ühes supilusikatäies vaniljemaitselises siirupis on kaloreid ligi 45.

Kohviku esindaja sõnul küsivad kliendid üha rohkem alternatiivi tavalisele piimale. Näiteks laktoosivaba ja sojapiima kõrval on kiirelt populaarsust kogunud ka mandlipiimaga kohv. Mandlipiimas on ligi poole vähem kaloreid kui lehmapiimas ehk 100 ml kohta vaid 24. Lisaks sellele sisaldab mandlipiim ka E-vitamiini, mis on kasulik antioksüdant. Sojapiima puhul tasub küsida, kas kohvijook valmistatakse magustatud või magustamata sojapiimaga – esimeses on 100 ml kohta kaloreid 40, kuid magustamata sojapiimas keskmiselt 32 kcal, olenevalt tootjast.

Kalorid kohvijookides 2,5% piimaga:

Cappuccino: 80-100 kcal
Caffè latte: 220 kcal
Espresso: 7-9 kcal
Caffè mocha: 310 kcal
Karamellisiirupiga frappuccino ehk jääkohv: 250-350 kcal

Artikkel ilmus esmakordselt 12. juulil 2017.