Mai Agate Väljataga Foto: Daisy Lappard, Õhtuleht
Uut aastat alustades on õige aeg vaadata üle ka oma sisemised eesmärgid. Kuidas olla tänasest parem, rahulolevam ja õnnelikum? Kuidas liikuda elus õiges suunas? Nõu annavad Eesti tuntuimad teadjamehed.

Kes meist ei tahaks teada, kuidas olla õnnelik ja mida elus otsida? Rääkides kümnete teadjameeste- ja naistega, pendlimeeste ja šamaanidega, psühholoogide ja teadlastega Raadio 2 saates „Hallo, kosmos!“ koorusid välja mõned põhitõed, milles hoolimata maailmavaadete erinevusest ollakse siiski ühel meelel. Leidub teemasid, mis kõnetavad meid kõiki, isegi esoteerikaskeptikuid. Ja ega tänapäeva võimeka naise elu komponendid pole üksnes mees ja lapsed, meigikott ja moepiiblid, töö ja kodu, vaid ka vaimsus ja hing. Kes meist ei tahaks teada, mis siis ikkagi on meie eksistentsi mõte? Ja mis peamine – kuidas olla õnnelik?

Elu mõtet otsides
Elu mõtte üle on juureldud aegade algusest saadik ja igaühel on küsimusele oma vastus. Minu üks lemmikuid pärineb koolipapa Aivar Hallerilt, kelle sõnul on elu mõte anda mõttele elu: „Inimene peaks teadma, kes ta on, mida ta tahab ning väljendama seda iga oma mõtte, sõna ja teoga ehk ise looma oma reaalsust.“