Psühholoog ja paariterapeut Kätlin Konstabel arutles Naistelehes lähisuhtevägivalla üle ja annab nõu, kuidas ohuolukorras käituda.

"Kui sul on paarisuhtes [hirm vägivalla ees], tuleb esmajoones tagada enda (ja laste) füüsiline turvalisus. Helista naiste tugitelefonil 1492 ja küsi nõu – ka siis, kui mingil põhjusel kohe suhtest lahkuda ei saa. Kindlasti otsi ümbruskonnast keegi, keda saad usaldada, kes võtab häda tõsiselt ja kellele saad toimuvast rääkida. Mõtle välja, kuhu sul on võimalik kasvõi ajutiselt vajaduse korral pakku minna. Välja tuleks selgitada seegi, mis on need olulised asjad (dokumendid, pangakaardid jne), mida peaks saama kohe kaasa võtta. Kõik need tegevused annavad naisele natukegi kontrollitunnet, et oleks võimalik üldse selgemini mõelda, kuidas eluga edasi minna," selgitab ta.

"Tunda ära hirmu verbaalse ja psühholoogilise vägivalla ees ning selliseid olukordi valeks pidada on väga keeruline," rõhutab ta. "Need olukorrad võivad kergemini normaalsed tunduda. Vahel võib alateadlikult tekkida soov neid enda jaoks normaalseks mõelda, sest see aitab vastu pidada. Mõeldakse, et eks tülisid, karjumisi ja vääritimõistmisi ole igas suhtes. Teine ju ongi keevalise iseloomuga või tahabki vait olla. Armukadedust nimetatakse enda peas hoolimiseks ja armastuseks. Veel enam, naine võib kergesti võtta süü kõigi selliste olukordade eest enda peale ja usubki, et tema provotseeris meest halvasti käituma.

Ka kõigi viimati kirjeldatud olukordade puhul on esmalt vaja endale teadvustada, et selline elu ei ole normaalne. Igapäevast elu hirmu keskel pole keegi ära teeninud."