Moodsas maailmas ellujäämine pole lihtne. Läheb tarvis teejuhte, et mitte ennast kaotada; et jõuda esimeste ja edumeelsete hulka või siis ravida tänapäevaelu kiirteel tekkinud avariide tagajärgi. Kui vanasti elu hapuks kippus, leiti lunastus ja pääsetee kirikust ning pihitoolist, nüüd avitavad terapeut, elutreener ja toitumisnõustaja. Meil on Osho, Eckhart Tolle ja Anthony Robbins. Kristalliusk, toortoit ja tantra. Ning lugematu hulk manuaale, mis õpetavad, kuidas elus edasi liikuda.

Ma tõepoolest imetlen inimesi, kel “pole halba ilma, vaid valed riided” (kahtlustan, et selle lause autor elab Tais) või kes midagi kaotades võluvalt tõdevad: “Ju ma saan eksisteerida ka ilma selleta” (kohe kindlasti ei ole nad ilma jäänud telefonist, kuhu on kogutud kümne aasta kontaktid). Või kelle jaoks mõte “Et see juhtus, oli järelikult millekski hea” on sama loomulik nagu hommikune hambapesu.

Aeg antud õitseda ja rõõmustada, aeg antud kurvastada ja hädaldada. Vaat nii mõtlen. Ent kui selle viimase osakaalu on võimalik vähendada ja maailm sellest mõnusamaks paigaks muutub, on hea põhjus haarata riiulilt selle loo peakangelane – eneseabiõpik.