Samantha Green / Unsplash
Vastupidiselt levinud arvamusele ei peitu tõeline elegantsus valges pärlikees ja prantsuse aktsendis. See ei tähenda ka šampusega täidetud vanne ja kiireid autosid. Eelkõige on elegantsus mõtteviis, millele pääseb ligi iga naine...

1. Elegantsete naiste jaoks ei muutu teiste tegemised kinnisideeks

Tõeliselt elegantsed naised ei näe vajadust pidevalt naabri aeda kiigata, et näha, kuidas nende elu läheb. Nad on liialt hõivatud oma elu loomise ja nautimisega.

Väikeses uudishimus pole midagi halba, aga kui suurem rõhk su elus läheb teiste toimetuste jälgimisele, mitte oma elu elamisele, peaksid aega võtma ja järele mõtlema. Hea mõte on ka sotsiaalmeedias vähem aktiivne olla.

2. Elegantsed naised ei ela minevikus

Oma mõttelaadilt elegantne naine ei lase oma minevikul ennast defineerida. Ta teeb seda ise. Minevik on minevik põhjusega. Sa oled kogenud ja kogemustest õppinud, kõik eelnev on toonud sind tänasesse päeva, mis tähendab, et pole põhjust minevikku endaga lõputult kaasas kanda. Mineviku asemel keskendu käesolevale hetkele ja suuna õrn pilk ilusa tuleviku poole.

3. Elegantsed naised ei uhkelda rahaga

On suur erinevus rikaste ja rikaste vahel. Näiteks prantslased oskavad selgelt eristada, kes on uusrikkad (prantsuse keeles nouveau riche) ja kes tulevad ajalooliselt jõukatest perekondadest. Vahe peitub selles, et kui uusrikkad tavatsevad oma varandusega esineda, siis tõeliselt jõukatel inimestel pole selleks vajadust.

Sa võid küll endale luksusbrändide tooteid lubada ja einestada kallites restoranides, aga sinu suhtumine saab määravaks. Mitte raha, vaid sinu olemus peaks olema see, mis inimestele meelde jääb.

4. Elegantsed naised ei püüa kõike teha

Coco Chanel on öelnud, et elegantsus on oskus keelduda. See tähendab, et elegantsed naised ei pelga "ei" öelda. Vastupidi, kui oled valiv, mida oma ellu lubad, saad keskenduda asjadele, mis on sinu jaoks tõeliselt olulised ja nii oma elukvaliteeti tõsta.

See ei tähenda, et peaksid olema isekas ja inimestele pettumuse valmistama, aga vahel tuleb valikud teha enda kasuks.

5. Elegantsed naised ei muuda elu üleliia keeruliseks

Elegantsus peitub lihtsuses ja efektiivsuses. Elegantne naine küsib endalt mõttes "kuidas ma saan seda enda jaoks lihtsamaks teha?". Ära saa valesti aru, elegantsel naisel pole midagi töö vastu, aga ta eelistab töötada targalt, mitte kõvasti.

6. Elegantsed naised ei proovi olla perfektsed

Elegantsed naised ei pinguta üleliia selle nimel, et perfektsed välja paista. Tõeline elegantsus on mõtteviis, mis tähendab enda aktsepteerimist nii heas kui halvas. See on mõistmine, et oled täiuslik just sellisena, nagu oled ja elu nautimine on sulle lubatud.

7. Elegantsed naised ei võta elu iseenesestmõistetavana

Elegantsed naised ärkavad ja lähevad magama tänutundega südames. Nad saavad aru, et hoolimata raskustest on elu siiski ilus. Tänulik mõtteviis aitab ellu kutsuda rohkem ilusaid hetki.

Allikas: French Kiss Life