Elis Svistunova illustratsioon
Uurisime eri vanuses Eesti naistelt, kas nende elus on midagi, millest nad pole isegi oma parimale sõbrannale rääkinud – ja miks.

Magasin oma ülemusega

“Räägin oma kahe sõbrannaga kõigest, aga sellest pole neile kunagi vihjanudki. Alguses ütlesin, et mul on väga nägus uus meesülemus. Aga mul hakkas temaga kohe nii hoogsalt susisema, et kui nad järgmine kord tema kohta küsisid, kehitasin õlgu ja ütlesin, et tundub “kindlakäeline”. Tahtsin neile väga rääkida, kui seksika ja ilusana ma ennast tunnen, kui hea meelega ma tööle lähen, mida ta voodis teeb, mida ükski mees mulle kunagi teinud pole. Aga ma pole paraku vallaline ja kõigi meelest on mu elukaaslane kõige parem mees maailmas. Nii et tunnistada, et ma teda petan, oleks sama kui öelda, et vabal ajal uputan kutsikaid. Õnneks vaibus see afäär meil ruttu. Sain ametikõrgenduse ja see tagas, et ma ei saaks ka tagantjärele sõbrannadele rääkida. Mind oleks niikuinii edutatud, aga siis tundus, et nad võiksid arvata, et ainult ülemusega magamise tõttu.” P. (32)

Kaotasin töö

“Ma jäin oma hooletuse tõttu tööst ilma ja see valmistas mulle nii suurt piinlikkust, et ma ei rääkinud lähedastele. Suurendasin krediitkaardi limiidi kohe maksimumi peale, kui pank veel mu sissetulekute vähenemisest ei teadnud, ja elasin mõne kuu sellest. Kui lõpuks uue töö leidsin, ütlesin sõpradele ja vanematele, et eelmises kohas ei meeldinud.” K. (40)

Ma ei saanud lapsi

“Naise keha on üks hämmastav asi. Kui ma abiellusin ja hakkas üsna ruttu paistma, et see oli siiski viga, kadusid mul päevad ära. Mitte, et ma oleksin ennast näljutanud või midagi, aga mu keha – ja aju ilmselt – lihtsalt nii väga ei tahtnud selle mehega lapsi saada, et ma muutusin viljatuks. Kõlab jaburalt, ma tean. Kui me juba lahus elasime, tulid ka päevad paari kuu möödudes tagasi. See oli mulle kindel märk, et tegin õige otsuse, kuigi lühike abielu tähendas muidugi parajat šokki meie suurtes tutvusringkondades.” L. (24)

Teenin ropult hästi

“Ma teenin nii palju rohkem kui enamik mu sõpru, nii et valetan oma sissetulekud väiksemaks. Kui käin reisimas, ütlen, et saadeti komandeeringusse. Enda ostetud korteri kohta ütlen, et üüritud. Et investeerin, sellest ei räägi ma kunagi! Kuidas ma räägin, kui teised iga kuu lõpus sente loevad? Ühelt poolt kardan, et mind hakataks vältima, taga rääkima, teisalt kardan hoopis laenu küsimist ja ärakasutamist. Kui mul palju väiksem palk oli, ütlesin selle suuruse emale, kes siiamaani vahel suguvõsas õhku viskab, et ma teenin rohkem kui mu isa. Oma praegust palganumbrit ei avaldaks ma talle eales.” T. (46)

Eelistan anaalseksi

“Mu mehel on nii väike peenis, et anaalseks on üldse ainus võimalus mul suguühtes mingisugusegi naudingu saamiseks. Mul on kõigi meelest nii äge mees, mulle meeldib, kuidas inimesed meid imetlevad. Ma ei hakka üles tunnistama, et tal on väike peenis.” S. (27)

Täismahus artikkel ilmus esmakordselt Anne & Stiili 2017. aasta augustinumbris.