Foto: Shutterstock
Kui õues on hall ja sombune ning temperatuurid aina langevad, pole midagi paremat, kui pugeda küünlavalgusega hubaseks muudetud toas sooja teki alla, võtta kätte mõni hea raamat ja lihtsalt olla. Aga seejuures võiks seda teha muidugi puhaste voodilinade vahel ja selgub, et talvel ei pea neid vahetama üldse nii sageli kui suvel, kirjutab portaal Well+Good.

“Talvel on täiesti aktsepteeritav vahetada voodilinu üle nädala,” avaldab ettevõtte The Eco Laundry Company ekspert Jean Calleja. Kuid seegi reegel sõltub tegelikult rohkematest mõjutajatest kui aastaaeg. Näiteks kasvõi sellest, kui sageli ja millal sa duši all käid, lisab keemilise puhastuse salongi Rytina Fine Cleaners omanik Katie Brown.

Kui käid enne magamaminekut duši all, võid puhastada voodipesu iga kahe nädala tagant, aga kui mitte, peaksid seda tegema sagedamini. “Peale pikka päeva rasuse või higise kehaga voodisse hüpates teed ka voodilinad mustaks,” selgitab ta.

Brown rõhutab, et kui sulle meeldib kogu päeva voodis laiselda — näiteks ka kodus tööd tehes -, võib seegi mõjutada seda, kui sageli peaksid voodipesu vahetama. “Voodis töötamine on üks põhjustest, miks pead voodipesu tihemini pesema,” kinnitab ta. “Pidev riietega voodisse ja voodist välja hüppamine, pastaka kukutamine linadele või isegi snäkkide söömine, teeb voodipesu mustaks.” Kui see kõik tuli sulle tuttav ette, peaksid iga nädal voodipesu puhta vastu välja vahetama.

Kui sul on elukaaslane, kellega koos magad, tuleb Browni sõnul arvestada ka tema elustiiliharjumustega. Kas ka tema käib enne magamaminekut duši all? Kui jah, võite vahetada voodilinu üle nädala, aga kui tallegi meeldib pikki päevi voodis veeta või ta ei armasta end väga sageli pesta, tuleb voodilinu tihemini pesta. “Kaks sooja keha kannavad voodilinadele rohkem higi,” lisab ta, jagades, et kui voodilinad mingil põhjusel niisked on, tuleks neid kindlasti järgmisel päeval pesta.