Foto: Shutterstock
Tõenäoliselt ei ole ka sinule jäänud märkamatuks, kui stiilsed on pariislaste kodud ja kuigi sealsed kodud ongi pisut teistsugused, kui meie omad, siis prantslaslikult elegantseks muudavad need eelkõige siiski detailid. Moekonsultant, stilist ja sisekujundaja Géraldine Boublil jagab nippe, kuidas ka meie saaksime endale nii šikid kodud.

1. NIPP: aseta detailid õigesti!

Külasta antiigipoode nii meil kui ka reisides ning soeta stiilseid esemeid, mida omavahel kombineerides saad riiulitele ja kapipealsetele anda prantslaslikku stiili. Näiteks: kuldsed küünlajalad, marmorist kandikud, kristlane koogialus, YSLi poest näpatud postkaart ja pulmakingiks saadud disainervaas riiulil muudavad interjööri elegantsemaks.

2. NIPP: lugemisnurgakesed ja istumisalad

Prantslastele meeldivad toolid, mistõttu leiab nende kodudest ka mitmeid istumisalasid ja lugemisnurgakesi.

3. NIPP: ümarad vormid

Pariisi kodudest leiab palju ümaraid vorme, olgu tegemist siis diivanilaua, lambikupli, peegli või hoopis vaibaga.

4. NIPP: puidust elemendid

Kas oled märganud, et puidust asjad toovad koju kuidagi hea energia? Prantslased on sellest lihtsast Feng Shui nipist teadlikud ja kasutavad seda oma kodudes sageli.

5. NIPP: lisa kööki luksuslikke detaile

Köök ei pea olema kõigest koht, kus sa kartuleid praed, vaid mõtle sellele, milline see võiks olla, kui mõni stiilne prantslane sind endale külla kustuks? Lisaks köögikappidele lisa sinna kunsti ja pane lakke pilkupüüdev lamp.

Allikas: Coveteur