Brooke Cagle/ Unsplash
Mis tunde sõna “koosolek” sinus tekitab? Ajab see silmi pööritama või oled hoopis see, kelle jaoks ei valmista ükski koosolek ühtegi muret? Edukad naised jagavad nippe, mille abil saad igal koosolekul särada

Valmista end ette. Üks halvimaid olukordi, mis koosolekul juhtuda saab, on see, kui ülemus uurib mõne parasjagu käimas olema projekti kohta, kuid sa ei oska talle midagi vastata, sest sa pole vaevunud endale asju selgeks tegema. Niisiis mine koosolekule alati ettevalmistununa ja ole asjadega kursis.

Ole aktiivne kuulaja. Koosolekud võivad venida pikale ja võib tekkida kiusatus vaadata, mida tuttavad sotsiaalmeedias teevad. Pane kiusatusele vastu ja kuula aktiivselt, millest räägitakse. Mõtle kaasa ja võib-olla tuleb sul mõni suurepärane idee. Vahest aitab see isegi karjääriredelil ronida?

Jälgi inimeste kehakeelt. Kehakeel on suhtlemise oluline osa. Edukad naised teavad, kuidas kehakeel oma kasuks tööle panna. Järgmine kord kui pead midagi esitlema, siis harjuta enne kodus mitu korda läbi, et võtaksid õige asendi ja et liigutused tunduksid sujuvalt. Oluline on jälgida ka teiste kehakeelt, et saada aru, mis tujus nad on ja millal on õige aeg millestki rääkida.

Tee kokkuvõte. Peale igat koosolekut on mõistlik teha enda jaoks kokkuvõtte, et kõik püsiks meeles. Kui juhatad ise koosolekut, siis käi koosoleku lõpus veel lühidalt üle, millised on teiste uued ülesanded.

Allikas: theeverygirl.com