Patrice Talon ja Angela Merkel 30. oktoobril
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel teatas, et lahkub oma ametiaja lõpus ehk 2021. aastal kantsleri kohalt. "Ma ei pürgi ühelegi poliitilisele ametikohale pärast oma ametiaja lõppu," teatas naine pressikonverentsil. Merkeli ajastu lõpu puhul vaatame terasemalt üle naise kostüümid, mis edastavad tema teadlikku stiilitunnetust.

Algselt, kui Angela Merkel poliitikasse ilmus, sai ta kriitikanooli oma soengu ja kostüümide poolest. "Igavad outfitid, mille poolest ta kuulsaks sai, demonstreerisid tema järjepidavust ja mõistlikkust – kaks omadust, mis on üldiselt kohalikus poliitikas hinnatud," kirjutas Forbes.

Tema imidž on aga saavutanud ausa peegelduse tema isiksusest – naine, kes ei aja jama, on ratsionaalne, osaline konsensust taotlevast poliitikast ning paistab olevat moekauge. Saksamaa liidukantsleriks saades nimetati teda ka kõige mõjuvõimsamaks naiseks maailmas.

2013. aastal kritiseeris naist koguni moekeiser Karl Lagerfeld ise: "Halvad proportsioonid, liiga pikad püksid, liiga kitsad jakid," kostis Chaneli moemaja loominguline juht.

Liidukantsleri niiöelda kaubamärk on mustad vabalt langevad viisakad püksid ja erksavärviline jakk. Muide, jakk või pintsak võib olla pea ükskõik, mis toonis, sest tundub, et naine kannab välja kõik värvid, olgu ta külm või soe toon. Ei pelga ta roosat, punast ega pruuni! Haruldane vaatepilt on aga teda näha heledates pükstes, aga ka seda on juhtunud.

Vaatame lähemalt, kuidas on Angela Merkel aastate jooksul oma värvikirevatele kostüümidele truuks jäänud:

Angela Merkel 2016. aasta septembris

Foto: Scanpix/AFP

Angela Merkel 30. oktoobril ootamas kohtumist Aafrika juhtfiguuridega.
Scanpix/ AFP
Foto: Reuters/ Scanpix
Scanpix/AFP
Reuters / Scanpix
Scanpix/ AFP
Venemaa president Vladimir Putin, Angela Merkel, Türgi president Tayyip Erdogan ja Prantsusmaa president Emmanuel Macron
Foto: Reuters/ Scanpix
Merkel selle aasta 25. oktoobril.
Foto: Reuters/ Scanpix
Angela Merkel ja president Emmanuel Macron selle aasta jaanuarikuus Pariisis.
Foto: Reuters/ Scanpix

Foto: Reuters/ Scanpix