Ehtenäituse "Titanium Balloons" avamine A-galeriis Foto: erakogu
Reedel, 9ndal augustil leidis aset juveelibrändi Hyrv juveliiri Kateryna Pishoni ehtenäituse "Titanium Balloons" avamine ajaloolises A-galerii seifis.
"Titanium Balloons" räägib esmapilgul vastandlikest elementidest - õrnadest õhupallidest ja maailma ühest tugevamast metallist titaanist.

"Õhupalli elu on palju huvitavam kui me esialgu arvata oskame. Õhupalli eluiga on kuni 14 päeva ja selle aja jooksul võib see tõusta taevasse kuni 5 kilomeetri kõrgusele. Taevas see külmub, seejärel plahvatab miljoniks tolmuebemeks ja langeb vaikselt maale. Heelium on palju kergem kui õhk ja seepärast tõusevadki heeliumiga täidetud õhupallid lendu.

Titaan on samasugune heelium metallimaailmas, see on palju kergem kui kõik teised metallid ja titaan oskab lennata! Ka kõik tänapäeva lennukid on valmistatud kaasaegsetest titaanisulamitest," selgitab oma inspiratsiooni kulgu juveliir Kateryna Pishon.

"Mind inspireerivad erinevad metallid ja nende füüsilised ning keemilised omadused. Titaan on minu jaoks väärismetalli omadustega ning kollektsiooniga “Titanium Balloons” soovin ma näidata titaani väärtust. Selles kollektsioonis on titaan asetatud õhupallidesse justkui vääriskivi.

Titaan on väga kerge, olles samal ajal ka üks tugevamaid metalle maailmas. Seda metalli võib auga võrrelda kivimitega, sest nagu kõvad kivimid, nii võib ka titaan oma kõvaduse tõttu puruneda. Titaani võlu seisneb veel selleski, et see metall oskab end ise värvida – selle protsessi nimi on anodeerimine. Need imekaunid värvid kaunistavadki kollektsiooni “Titanium Balloons”," lisab juveliir.

Näitus jääb avatuks 9nda septembrini A-galerii seifiruumis. Vaata galeriist: