Naisettevõtjate arenguprogrammi avaüritus Foto: Kadi Märk
12. Septembril toimus Workland Vabaduse koostöötamiskeskuses naisettevõtjate arenguprogrammi avaüritus. Avakõne tegi edukas naisettevõtja, Jobbaticali tegevjuht ja kaasasutaja ​Karoli Hindriks​.

Coca-Cola Fondi esindaja​ Nele Normak võttis kokku projekti esimese aasta, mille raames kutsuti naisi üles oma ettevõtet ning äriideed ellu viima. Startup Estonia start-up-kogukonna arendusjuht Liisi Org andis ülevaate värskest ​start-up'i ettevõtete uuringust, millest selgus, et ainult 15 protsenti iduettevõtete asutajatest on naised.​

Avaüritusel tutvustati programmi eesmärke ja kavandatud tegevusi ning lõppsõnas tõi Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni president Ester Eomois välja käesoleva aasta programmi fookuse – kuidas ettevõtlust kasvama panna. Selleks viiakse aasta jooksul läbi hulgaliselt koolitusi, töötube, vebinare, videokoolitusi ja muud, mis pakuvad praktiliste oskuste arendamise võimalusi. Fookuses on tugevalt naiste ettevõtluses töötamise kuvandi muutmine ning seda läbi lugude, eeskujude, inspiratsiooni ja innustamise.

Ürituse lõpus toimus meeleolukas paneeldiskussioon, milles neli Eesti naisettevõtjat jagasid vastuseid küsimusele, kuidas nemad on oma ettevõte kasvama pannud ning rääkisid oma loo sellest, mida nad on tulemuseni jõudmiseks varasemast teisiti teinud.