Eesti disainerid istutasid 8 000 pisikest puud Foto: Meisi Volt
Pühapäeval, 20. mail kogunesid kodumaise metsa käekäigust hoolivad eesti disainerid ühistele istutamistalgutele, mille käigus sai kasvama pandud 8 000 pisikest kuusepuud.

Ettevõtmisega „Mine metsa!“, mille raames istutusaktsioon aset leidis, on praeguseks liitunud mitmed moe- ja aksessuaaridisainerid ning ilubrändid, näiteks NVBYK, D’Difference, Piret Ilves, Pohjanheimo, KÄT, Valhalla Living, Kadri Kruus, Happy Bows, Triinu Pungits, KUMA Design ning Tallinn Dolls. Andeka seltskonna ambitsioon on ühistele talgutele koguneda ka järgmisel kevadel, et siis taas uued puud mulda pista. „Mine metsa!“ idee algataja, NVBYK asutaja ja loovjuht Kriss Eglite tõdeb: „Selline ühiselt tegutsemine on äärmiselt innustav ja inspireeriv. Kindlasti liigume täistuuridel edasi!“

Talgulistele pakkus metsast inspireeritud sööke ja jooke Parrot Minibar. Nende karulaugumajoneesi, pähklitoorjuustu, austerservikute ja kapsa-kuusevõrsesalatiga burgerid olid hädavajalikuks kosutuseks näljastele istutajatele.

Lisaks disaineritele toetavad projekti ka Goldtime ning Stockmanni kaubamaja – mõlemad 2 000 puuga. Samas on võimalus igaühel ettevõtmist toetada, sest ostes “Mine metsa!” kapselkollektsiooni raames loodud toote, soetab ostja ka ühe noore puu, mille disainerid järgmisel kevadel maha istutavad.