Rootsi öko-luksuskosmeetika nahahooldussarja ja parfüümimaja Björk & Berries esitlus Foto: Kristiina Hussar
Eelmisel nädalal lansseeriti Eestis Rootsi öko-luksuskosmeetika nahahooldussarja ja parfüümimaja Björk & Berries. Bränd kuulutab, et luksuslik ja tõhus ilurutiin võib olla ka keskkonnahoidlik.

Kõik Björk & Berries tooted on inspireeritud Rootsi metsikust loodusest – sügavrohelisest metsast, tumesinisest merest, valendavast lumest; värvilistest aastaaegadest, põhjala kultuurist ja heaolu-elustiilist. Nahahoolduses on põhiliseks toimeaineks orgaaniline kaseekstrakt, kaseõli, kaselehed ja kasepuu koor. ‘Björk’ tähendab rootsi keeles kaske ning toodetes kasutatakse ka mitmsesuguseid marjaekstrakte, millele viitab sõna ‘Berries’.

Björk & Berries kasvatab ise nii marju kui hooldab kasesalusid, kust korjatakse ökoloogiliselt sertifitseeritud saaduseid ja kasepuu komponente, et valmistada tõhusaid nahahooldustooteid. Valikus on niisutav ja vananemisvastane näohooldussari, keha- ja kätehooldustooted ja viis eksklusiivset parfüümi. Parfüümide lõhnad põhinevad Põhjamaade neljal aastaajal ja jätkuvad kehatoodetes. Brändi tõmbenumbriks lisaks parfüümidele on kätepesuseepide ja -kreemide komplektid. Kõik tooted on toodetud Rootsis vastavalt brändi Ecoluxury-kriteeriumitele – see tähendab tõestatud ja tõhusat kvaliteeti Rootsi loodusest. 99 protsenti toodetest on vegan.

Miks on kask kasulik?

Kask on läbi aegade olnud hinnatud nii meditsiinis kui ilutööstuses. Looduslik kask pakub palju erinevaid aineid ja toormaterjali, mida Põhjala inimesed on õppinud hindama ja kasutama. Sellel on tervistav toime ja Põhjamaade kultuuris on kasepuul eriline koht – see on ka Rootsi rahvuspuu. Ilu-, tervise- ja toiduainetööstuses kasutatuna on kask toniseeriv, pehmendav, pinguldav, puhastav, antiseptiline ja naha elastsust suurendav. Kaselehti ja kaseekstrakti on läbi aegade kasutatud haavade katmiseks ning ekseemi rahustamiseks. Kevadise kasemahla joomine annab usutavasti hea naha ja tervisliku jume. Kask on nii puhastava kui ka raviva toimega. Kase erinevad osad on andnud Björk & Berries toodete väljatöötamiseks palju inspiratsiooni tänu oma niisutavatele ja toitvatele omadustele. Isegi kase koor, millest valmistatakse pehmet, kreemist ja orgaanilist kehakoorijat.