Tim Bluz esitles kollektsiooni Allergic to milk Foto: Photo: Maksim Toome
4. oktoobril esitles Eesti moedisainer Tim Bluz Tallinnas Park Inn hotellis oma uut kollektsiooni, mis sai nimeks "Allergic to milk" ning oli loodud kollaboratsioonis TERE piimakombinaadiga.

"Modellidena esinesid Sage ja MJ agentuuride uued näod ning minu head sõbrad, mõttekaaslased ja kunstnikud, Eghert-Sören Nõmm, Laura Prits, Anette Maria Rennit ja Katarina Sarap, kelle looming ja vaim inspireerivad mind jätkuvalt," ütles Tim Bluz.

"Mõte sellist kollektsiooni luua tuli täiesti juhuslikult. Käisin oma fitness-konsultandi juures ja me hakkasime toitumisest rääkima ja kuidagi tuli välja, et ma joon liiga palju piima. Siis ta ütles, et kas sa mäletad, et oled piima vastu allergiline ja soovitas piimast loobuda. Kuna ma olen piimatoodete suurim fänn, siis see info oli natuke raske kuulda. Siis ma mõtlesin, et kui ma ei saa piima juua, siis küll saan seda kanda! Ja sealt see kõik algas."

"Kollektsiooni tegemine võttis aega üle aasta, sest võrreldes esimese kollektsiooniga on uued asjad tehniliselt palju keerulisemad. Peaaegu kõik kangad on enda tehtud, kujundamine ja nende valmistamine oli hästi nõudlik. Seal on väga palju erinevaid detaile ja käsitööd. Lõplik versioon, mida te näete, sisaldab 30 komplekti, kuigi ma arvan, et mul oli selle kollektsiooni jaoks rohkem kui 100 joonistust," kirjeldab Bluz loomise protsessi.