Itaalia kaubamärgi Save My Bag brunch Foto: Erlend Štaub
Eelmisel nädalal avas Kaubamaja Tallinna Kaubamaja Naiste Kingamaailmas Itaalia kaubamärgi Save My Bag pop-up-poe, kust moehuvilised leiavad oma lemmiktoonis koti ning mitmeid aksessuaare ja detaile, millega muuta kott isikupäraseks. Värvika sündmuse tähistamiseks kutsuti reedel trenditeadlik seltskond naisi brunchile restoranis Mon Repos.

Kaubamärk Save My Bag sai alguse Itaalias vaid kuus aastat tagasi, ent on tänaseks müügil 40 riigis ja rohkem kui 1500 valitud butiigis kõikjal maailmas. Abielupaar Stefano ja Valentina Agazzia avastas, et luksusbrändide kõrval puudub kaubamärk, mis teeks ühtaegu vastupidavaid, ent mõistliku hinnaga kotte. Nad otsustasid moele läheneda uuenduslikult ja töötasid välja ainulaadse kanga, millest sai kaubamärgi edu võti ning mis on nüüdseks patendiga kaitstud. Mitme kanga ja Lycra kombinatsioon® on scuba’t meenutav pehme materjal, mis on isegi kergem kui neopreen. Kõik brändi tooted on pestavad ja elastne kangas kohaldub igasuguste keskkonnatingimustega.

Kõik Save My Bagi kotid ja aksessuaarid on toodetud Itaalias – alates kangast kuni viimse detailini. Tooteid on väga laias värvivalikus, naturaalsetest toonidest kuni neoonvärvideni välja. „Save My Bag on rõõmus kott (ingl. keeles happy bag), mis toob kandjale rõõmu oma mängulisuse ja kergusega. See annab võimaluse mängida värvide ja aksessuaaridega just nii, nagu antud hetkel tuju on,“ kirjeldab brändi Save My Bag brändisaadik Valentina Calabrese.

Uue brändi saabumist tähistati reedel meeleoluka brunch'iga restoranis Mon Repos. Külalisteks olid tuntud Eesti naised, kes oma olemuselt on sama värvikad ja säravad kui Save My Bag kottide värvivalik: Anu Saagim, Reet Härmat, Kriss Eglite; Hanna Martinson, Hanna Loodma, Meisi Volt, Kristi Pärn Valdoja, Katrin Pihela, Kristjaana Mere, Marii-Heleen Penu.

Anu Saagim, kes on Save My Bag koti omanik juba mõned aastad, jagas oma kogemust: „Olles harjunud nahast käekotiga olin alguses küll pisut skeptiline koti materjali suhtes, ent pean tunnistama, et just materjal on see, mille pärast see kott mulle meeldib. Seda on lihtne pesta ja see on nii kerge –kaaslane nii reisil kui ka tööpäevadel, kus kotti peavad mahtuma arvuti ja kõik tööks vajalik.“

Külalistest tegi toredad portreepildid kunstnik Eike Malva.