20. moeetendus Mood-Performance-Tants Foto: Sadu-Triste Juurikas
Just viimase viie nädala kõige külmemale päevale sattus Tartus Eesti Moe Festivali avanud Tartu Kõrgema Kunstikooli poolt korraldatud ja kooli siseõues toimunud 20. moeetendus Mood-Performance-Tants. Vihma kallas ja tuul sasis pealtvaatajate kaitseks tõmmatud koormakatteid, aga see ei heidutanud ei kedagi - the show must go on!

Juubelietenduse lavastaja Barbara Lehtna mängis oskuslikult anonüümsuse ja tuntusega ning mitmete modellide näod olid täielikult kaetud, mis tõi aga veelgi paremini välja kollektsioonide rõivad.

ERKI moeetenduse võitja Annika Kiidroni kollektsioon “It’s a trap?” tõi mängu lausa kolmanda dimensiooni ja pealtvaatajatele olid jagatud 3D-prillid. Meesteriiete kollektsioone oli teisigi ja kõik paistsid silma oma kõrge kvaliteedi poolest. Oli huvitavaid eksperimente uue tekstiili loomisega (Marta Tuulbergi kollektsioonis) ning põnevaid lõikeid (Anita Leina “Handle It” ja Victoria Käeseli “Antikulture”), mis kõik kokku lõi sellise etenduse, et külma ilma üle kurtmine ei tulnud meeldegi.

Modellide sõnul oli päevane proovide periood ehk isegi jahedam ja kurnavam, aga show oli professionaalne, kaunis ja edukas!