Black Catwalk Foto: Taavi Sepp
Noblessneri linnakus asuv alternatiivklubi HALL tõi publikuni uuenenud kontseptsiooniga moe- ja kultuurisündmuse nimega PÖFF: Black Catwalk. Üritus ei pretendeerinud klassikalisele moelavale, vaid tõi sisse ka filmi- ja kostüümikunstiteemalise vestluspaneeli.

Sündmuse juhatas sisse filmi- ja kostüümikunstiteemalise vestluspaneel, milles arutletakse kostüümikunsti olulisuse üle filmis ning vaadeldakse kostüümikunstiõppe olukorda Eestis. Ühtlasi vaadeldi välisproduktsioonide Eestisse toomise võimalusi ning eestlastest tegijate kaasamist neis.

Vestlusringist võtsid osa moe-, teatri- ja filmikunstnik Reet Aus, kostüümikunstnik ja loovjuht Jaanus Vahtra, kostüümikunstnik Denis Girenko ning režissöör Tanel Toom. Paneeli modereeris kunstikriitik ja Baltika loovjuht Anne Vetik.

Pärast vestlust esitlesid noored moeloojad Anne Liis Puhk, disaineriduo Britta Liisa Brutus ja Arle Kivisaar, Karl-Christoph Rebane, Karola Kaugema, Kirke Talu, Kätlin Haak, Liina Liesment ning Reila Saarmäe.

Disainerid esitlesid moeetendusel kolme komplekti, mis olid loodud spetsiaalselt moesündmuse tarbeks ning on inspireeritud moeloojate endi lemmikfilmidest. Laval sai näha nii kantavat moeloomingut, kui disaini, mis üllatas ja pani publiku üllatusest käsi plaksutama. Noored olid kindlasti oma turvatsioonist välja astunud.