Tallinn Fashion Week kevad 2018, Kalamaja Printsess Foto: Kert Saarma
Viimasena esitles Tallinn Fashion Weekil oma kollektsiooni näitlejanna Karin Rask, kelle rõivabrändi Kalamaja Printsess kevadsuvine kollektsioon "Superkangelased 2" on valminud koostöös Uuskasutuskeskusega.

Kalamaja Printsessi ja Uuskasutuskeskuse koostöös valmivast kollektsioonist leiab nii igapäevaseid kui ka pidulikke kleite, kimonolõikelisi jakke ning suurte mustritega kevadisi mantleid. "Värvigamma on sealjuures inspireeritud Kalamaja kevadest. ͞On tükike asfalti ja veidi porilompe, killuke merd ja õisi Kalamaja pargist, Pikakari ranna liiva ja kaasahaaratud kohvi toone," iseloomustab laval näha saavaid värve Karin Rask ise.

Karin Raski disainitud rõivad erinesid teistest moenädalal esitlusele tulevatest esemetest selle poolest, et need on keskkonda ning unikaalsust silmas pidades õmmeldud uuskasutatud materjalidest. Vabakutselisest näitlejannast disaineri sõnul võib nii mõnigi pealtvaataja märgata moelaval ka enda kodust tuttavaid tekstiile. ͞"Peamiselt on algmaterjaliks Eesti inimeste kangad, mis on kappi seisma jäänud ning äraviskamise asemel Uuskasutuskeskusesse annetatud. Samas ei välista ma ka seda, et sobivuse korral näeb laval ka esemeid, mis on valminud näiteks vanadest voodikatetest või kardinatest, " lisab Rask.