Tassikoogid avas teise kohviku Tallinnas Foto: Meisi Volt
Tartust alguse saanud Tassikoogid avas eile, 18. juulil Tallinna vanalinnas oma teise kohviku. Tuntud näod ja sotsiaalmeediamõjutajad dekoreerisid avamisel ise koogikesi..

Tassikoogitrendi maaletoojaks võib pidada kohviku asutajat ja omanikku Aljona Gorbatškovat, kes avas Tartus viis aastat tagasi esimese kohviku ning on kaunite koogipiltidega vallutanud Instagrami. Aljona ise ütleb, et tänaseks juba käibesõnaks muutunud “tassikook” on otsetõlge inglisekeelsest sõnast “cupcake”. Selle logo ja sõna patent Eestis kuulub samuti talle. Ka räägib ta pisut künklikust kohviku algusajast: “Idee tassikooke tegema hakata sai alguse vestlusest Ameerikas elava sugulasega, kes rääkis, kui populaarsed need seal on. Nägin niiöelda tühja kohta turul. Kõik, kellele ideest rääkisin, laitsid mõtte maha väites, et nišikohvikutel ei lähe hästi. Esimese kohviku avasin Tartus nii, et järjekord oli ukse taga, aga meil polnud retseptigi. Ema otsis internetist.” Tänaseks on kohvikupidajanna tõestanud vastupidist. Olles ise igapäevaselt kohviku juhatamise ja turundamisega seotud, teab ta, et järjepidevus oma toote nähtavaks tegemisel on üks edu võtmetest. Samuti uudsuse-moment. Tassikookide peakondiiter töötab pidevalt välja uusi retsepte, mille ideid leiab Aljona Pinterestist. Vanim tassikook on vaniljega ning kõige suurema vau-efektiga toode praksuva šokolaadisisuga tassikook. Üks populaarsemaid tooteid on praegu aga taas väga ameerikalik Oreo tassikook.

Kohvikut taheti Tallinnas avada juba ammu, sest nõudlus on suur. Auto käis tellimustega esmaspäevast reedeni Tallinnas ning tassikookidel on palju fänne. Ka armastatud laulja Getter Jaani on suur koogisõber ning on isegi kahe fänniga käinud Tartu kohvikus tassikooke küpsetamas. Tema nime kannab ka ta lemmik – Getter Jaani Lemmik Mustika Tassikook. Getter on õnnelik, et nüüd on kohvik kodu ligidal. Kindlasti ihkab ta Tallinna kohviku menüüsse oma lemmikut mustikakooki, aga sõnab, et ka teised maitsed on pehmed, suussulavad. “Väga ilus on näha, kui inimese suur unistus täitub,” hindab Getter tassikookidemeeskonna pingutust teise kohviku avamisel.