Malvestida Magazine/ Unsplash
“Ilus meik on alati tundunud väga keerulisena, aga seda 10 minuti jumestust oskan ja viitsin ka ise teha – ning tulemus on silmanähtav!” ütleb Eia Uus.

Eesmärk on hooldatud mulje, mitte kõndiv meik – vähem on rohkem! Kui on väga kiire, siis kindlaim viis hoolitsetud välja näha on erk huulepulk ning põsepuna ja ripsmetušiga raamistatud silmad. Kui sul on aga suisa 10 minutit aega, siis tee nii:

* Kanna puhtale näole primer ehk meigialuskreem.

* Tupsuta peitepulka silma alla sisenurka varju peale, mitte üleni silmaalusele – muidu paistavad kortsud sügavamad.

* Jumestuskreem tupsuta svammiga nahale õhukese kihina. Kasuta kaht eri tooni, mis modelleerib optiliselt näokuju, aga pole lähedalt nähtav nagu kontuurimise puhul. Näoovaal raami tumedaga, esiletungivad kohad heledaga. Säratäpiga tekstuur ei lase tekkida kuival küpsisemuljel.

* Särapulk sarnadele, ninajoonele, lõuaotsale.

* Põsepuna: roosa kuld annab värskema jume. See on universaalne valik igas vanuses ja igat tooni põhjamaisele nahale. Naerata, et näha, kuhu ruuži kanda – kõrgeimale sarnaosale.

* Kulmud peaksid olema sama värvi kui juuksejuured – kui juuksed on punaseks värvitud, peaks ka kulmutoonis punakat olema. Ära joonista pliiatsiga kulmule, vaid vajadusel täida üksnes kohad, kus tihedust napib.

* Roosa huulepulk mõjub värskelt ja nooruslikult. Nagu igaühel on oma punane, nii on ka kõigil oma roosa. Moodsa välimuse loob nude-huuleläige.

* Silmalaineri värv vali meeleolu või riietuse järgi. Elektrisinine joon ülalaul toob silmavärvi esile.

Lugu ilmus 2016. aasta aprillikuu Annes & Stiilis