Weekend Festival Baltic 2018, esimese päeva stiil Foto: Meisi Volt
Käimas on Weekend Festival Baltic 2018, mis toob tuhaned tantsumuusikaaustajad Pärnu randa elu nautima. Kes aga ei jõudnud enne festivalile tulemist endale kodus meiki ja soengut teha, see saab seda kohapeal lasta teha. Pärnu salongi HL Ilusalong tegijad jagasid Annele & Stiilile, kaua õige festivali soengu ja meigi tegemine aega võtab ning palju maksma läheb.

"Kõige populaarsem meik on glitteri panemine. See kinnitatakse liimiga näkku ja pannakse lakki peale," rääkis ilusalongi boksis toimetav Piret, et palju soovitakse ka värvilisi kivikesi. "Noorte seas on populaarsed Kardashiani patsid, mida tahetakse palju. Värvime patse värvilise UV-spreilakiga." Millist stiili küsitakse ilutelgis kõige rohkem? "Nad näevad, mis teistel on ja siis tahavad endale ka."

Weekend Festival Baltic 2018, esimese päeva stiil
Foto: Meisi Volt

Festivali meigi tegemise jaoks on vaja ripsmeliimi, glitterit ja juukselakki. "Kunstripsmete liimiga kinnitad sära näole, lased juukselakki peale ning siis ta püsib pikka aega. Kivikesi kinnitame nii kulmude ja naha peale – nii kuidas inimene soovib," selgitas patse punuv Merilin.

Soengu tegemise aeg sõltub sellest, kui palju patse omale pähe soovitakse. Ühe patsi võib valmis teha paari minutiga, aga terve pea koos lisajuustega võib võtta tund kuni poolteist. "Selleks mul on kätele pandud juuksegeel. Geeli abil on mul parem võtta salk ja seda punuda. Ta ei lähe nii karvaseks. Panen lõpuks laki peale, siis ta on ilus sile. Kui soovivad UV-spreid, siis lisan ka selle." Ilutelki on võetud kaasa ka paelad, mida patside sisse siduda.

Weekend Festival Baltic 2018, esimese päeva stiil
Foto: Meisi Volt

Ühe tukapatsi punumine läheb festivalil maksma viis eurot, kes soovib aga kahte spreivärviga säravaks tehtud patsi, peab välja käima 20 eurot, koos paeltega 25 eurot. Glitteri ja kivikeste lisamine meigile läheb kohapeal pidulisele maksma viis eurot ning täismeik 25 eurot.