Heli Veskimägi Foto: Tiit Blaat
Profikosmeetika sarja Gatineau maaletooja Heli Veskimägi räägib, mida ta peab enda ilu eest hoolitsemisel oluliseks.

“Minu elus on kreemitamine olulisem kui meik, aga see tuleb vist vanusega. Argirutiin on kreemitamine hommikuti ja õhtuti, silmapliiats ning ripsmetušš. Kord, kui lennuki peale läksin, võeti minult ära kogu mu meigikott. Siis värvisin end tütre värvipliiatsitega – silmi rohelisega ja huulejoont punasega. Leidlik peab olema! Mitmed korrad on mind meikinud n-ö staarmeikarid, nemad oskavad inimese tõesti särama panna. Siis tundsin, et kõik märkasid mind.

Naise ilu algabki enesetundest. Kui käid kogu aeg ringi, kulm kortsus ja nägu mossis, on kortsud kiired tulema. Nii et ennekõike peaks olema õnnelik, rahul, rõõmus – see on ilu saladus. Mitte Botoxi-süstid, millega juba väga noorelt alustatakse ja oma nägu ära rikutakse. Mina neid süste ei poolda, sest olen näinud, kuidas naiste näod on tundmatuseni muutunud.

Vanuse lisandudes tuleb ilu nimel rohkem tööd teha, hoolitseda enda eest, sportida, käia värskes õhus ning kindlasti nahka toita ja niisutada. Kui sa avastad alles 50ndates, et nüüd võiks midagi ette võtta, võib olla juba hilja.

Mu apteekrist pinginaaber ütleb: “Vesi on küll märg, aga kuivatab.” Lubja- ja rauarikas kraanivesi kuivatab nahka, seepärast ongi eestlased sellised “kuivikud”. Niisutab ikkagi õigesti valitud kreem. Ilusa naha eelis on ka see, et siis võid end meikida minimaalselt, kas või värvipliiatsitega, särad ju niigi.”

Lugu ilmus 2010. aasta aprillikuu Annes & Stiilis.