Daiga Ellaby/ Unsplash
Paljud naised on kokku puutunud jalgade raseerimisega ja sellega kaasnevate hädadega. Kui jätad raseerimata, võivad pisikesed karvakesed kasvada aga sisse ja tekitada ebamugavust. Võid ka vahatada, aga paljudel pole sellest kasu, sest jalakarvad on kiirelt tagasi. Kui hea on aga jalakarvade eemaldamine laseriga?

Laserepilatsioon on protseduur, mis aitab vabaneda soovimatutest karvadest kiirelt. Keskmiselt on vaja teha 4-6 protseduuri, kuid nende arv sõltub nahatüübist ja karvade struktuurist. Laserepilatsiooni saab teha iga kuue nädala tagant. Laserepilatsiooni tulemus on püsiv, mis tähendab, et võid igapäevase raseerimise unustada. Samas on tulemus mõneti individuaalne. Osadel ei kasva enam kunagi jalakarvad, teised peavad aga tulemuse hoidmiseks käima aeg-ajalt korrigeerimas.

Samas on mõned punktid, mida enne laserepilatsiooni peaks teadma. Näiteks saab eemaldada ainult tumedaid karvu, kuid mitte valgeid, halle ja punaseid karvu. Laserepilatsiooni ei saa teha ka kohe pärast päevitamist: möödas peab olema vähemalt kaks nädalat. Oluline on ka see, et kaks nädalat peale protseduuri ei päevitataks nahka. Kasuta päiksekreemi, väldi solaariumit ja isepruunistuvat kreemi. Protseduuri ei saa teha ka siis, kui oled karvu kitkunud. Kui oled seda teinud, siis pead ootama neli nädalat. Küll aga võid enne protseduuri jalgu raseerida.

Lisaks pea meeles, et protseduuri ei tehta, kui selles kohas on tätoveering või oled rase.

Üldjoontes on inimesed laserepilatsiooniga aga rahul. Protseduur on valutu ja saad karvadest päriselt lahti.

Allikas: vogue.com, medemis.ee