Jernej Graj/ Unsplash
Kuigi naha ja juuste eest tuleb hoolt kanda olenemata aastaajast, peaks siiski suveperioodil enda ilurutiini sisse viima mõned muudatused. Päike, merevesi ja kloor võivad mõjuda juustele kuivatavalt, mistõttu tuleks olulist tähelepanu pöörata niisutusele. Vastasel juhul hakkavad juuksed murduma ning muutuvad elutuks.

Argaaniaõli imetoimest on ilugurmaanid teadlikud juba mõnda aega. See õli on eelkõige tuntud antioksündantide ja kõrge E-vitamiini sisalduse poolest, mistõttu sobib ka juuksehooldustoodetesse ideaalselt. Samuti võiks suvise šampooni ja palsami valikul jälgida, et tooted pakuksid kaitset kahjulike UV-kiirte eest. Üleliigse päikesekiirguse eest võib kaitsta oma juukseid lisaks suviste kübarate või sallidega.

Rannapäeval turguta juukseid õliga, et need oleksid niisutatud ja jääksid sellisteks ka pärast mere- või basseinivees suplemist. Heaks valikuks on ka spreid, mis ei mõju liiga raskelt ja imenduvad koheselt. Kui aga juuksed lisaniisutust ei vaja, eksperimenteeri julgelt erinevate viimistlustoodetega.

Loomulike lokkide rõhutamiseks kasuta niisutavaid juuksekreeme, mis lisaks lokkide eraldamisele aitavad võidelda ka liigse kahususe ja tuhmusega. Kui on soov lisada volüümi õhukestele juustele, sobib kasutada kohevust andvaid tekstuurispreisid. Need on suurepärased abivahendid ka suviste soengute tegemisel, et libedad juuksed oleksid kergemini sätitavad ja soeng püsiks kauem. Unustada ei tohiks ühte olulisemat reeglit, mis kehtib nii suvel kui ka talvel: väldi liigset kuumtöötlemist ja kasutada kuumakaitsespreid!

Rich Hair Care