an 7Kidz/ Unsplash
Juuste ja peanaha heaolu ei sõltu ainult sellest, millist šampooni me kasutame või mida neile määrime. Tervete juuste saladus tuleneb ka meie eluviisist ning kui tervislikult toitume. Juuksur Maarika Heering avaldab Catwalkile, mida saame oma soengu ilusa ilme heaks teha.

Juuksur Maarika Heeringu sõnul algab iga juuste ja peanahaga seotud probleemi tuvastamine visuaalsest vaatlusest. „Seda saab teha juba kodus, eriti siis, kui arvad, et sul on juuste väljalangemine. Iga päev langeb meil välja umbes 50–100 juuksekarva,” ütleb Heering, et periooditi võib langeda koguni 150 juuksekarva. Väljalangemist tekitavad tema sõnul peamiselt hormonaalne tasakaalutus, stress ja vitamiinipuudus. „Juuksekasvuks kõige tähtsamad toitained on biotiin, foolhape, oomega-3-rasvhapped, tsink ja raud,” rõhutab naine. „Palju juukseid võib korraga kaotada näiteks kolm või neli kuud pärast rasket haigust või suurt operatsiooni. Või kui organismis tekib suguhormoonide tasakaaluhäire. Väljalangemine suureneb sageli ka pärast sünnitust, kestes seni, kuni taastub hormonaalne tasakaal.”

Ka rõhutab Heering, et väga oluline on tasakaalustatud toitumine. Vereringet mõjutab näiteks suitsetamine, mis tähendab seda, et karvanääpsu verevarustus on halvem. „Juuste väljalangemist põhjustavad probleemid kilpnäärmega, sest selle alatalitlus mõjutab kogu keha.”

Maarika Heering vasakul.
Kalev Lilleorg

Lisaks soovitab Heering hoida puhtust, sest higi koguneb mitme päeva jooksul peanahale, viies selleni, et sool ladestub sinna. „Valige hoolikalt oma juuksehooldusvahendeid. Kasutage ainult oma juuksetüübile vastavaid šampoone ja palsameid ning juukseviimistlustooteid,” rõhutab naine.

„Väidetavalt on üheks ilusate juuste saladuseks järjepidev treening,” ütleb Heering, et meie elustiil mängib samuti tähtsat rolli. Juuksur rõhutab, et ka öösel kogutud unetunnid mõjutavad suuresti juuksestruktuuri.