Noah Buscher / Unsplash
Kellele ei meeldiks kodused ja odavad ilunipid? Internetis ringleb neid palju, kuid kaugeltki mitte kõik neist ei toimi ning mõned on lausa ohtlikud. Järgmiseid näohooldusnippe on targem vältida.

1. Kookosõli näokreemi asemel.
Kookosõli sobib imeliselt keha ja juukseid niisutama ja on toidutegemisel hea abimees. Aga õrna näonaha jaoks pole see kuigi hea lahendus, kui su nägu pole just kõrbekuiv ja vistrikke ei teki iial. Muul juhul on ummistunud poorid peaaegu garanteeritud.

2. Surnud naharakkudest vabanemine sidrunimahlaga.
Sidrunist pressitud mahl on nahale kandmiseks kaugelt liiga happeline. Kui pärast selle kasutamist päikese kätte minna, on mõju veelgi hullem. Tulemuseks võivad olla pigmendilaigud, lööve või isegi põletushaavad.

3. Naha koorimine suhkru või soolaga.
Need sobivad hästi keha koorimiseks, aga on näonaha jaoks liiga karmid. Kristallide teravad nurgad võivad tundliku naha punaseks ja valulikuks muuta.

4. Vistrikute hambapastaga katmine.
See vana nipp võib vistriku tõesti ära kuivatada, aga pasta tugevad koostisosad tekitavad tõenäoliselt nahaärritust. Hoia see parem näost eemal.

5. Meigi kinnitamine juukselakiga.
Juukselakk hoiab soengut ilusti paigal, nii et miks mitte seda pärast meigi tegemist ka näkku piserdada? Vastuseks on nahaärritus ja -kuivus. Kasuta selle asemel spetsiaalset meigikinnitusspreid, mis on näonahale loodud.

Allikas: redonline.co.uk