Brooke Cagle/ Unsplash
Vastame korduma kippuvatele küsimustele käte ja küünte kohta.

Kreemitan pidevalt käsi, aga need on ikka kuivad ja katkised. Mida teha?
Tõenäoliselt pole kasutatav kreem su naha jaoks piisavalt rammus. On võimalik, et su kätel on palju surnud nahka, mis takistab kreemide imendumist, seega tasuks käsi enne kreemitamist ka regulaarselt koorida. Kui sulle ei meeldi rasvane tunne kätel, siis jäta ekstra rammusad kreemid öiseks kosutuseks ja vali päeval midagi, mis küll niisutab, kuid ei muuda käsi pikaks ajaks libedaks.

Millest tekivad küüntele valged täpikesed?
Vaatamata levinud müüdile ei teki need ilmtingimata vitamiinipuudusest. Tegemist on pigem mikrovigastustega, mis tekivad küüne kasvades, nii et küünepinna alla jääb õhk, mida näeme valgete laikudena. Nende teket soodustab see, kui küüned on juba loomult nõrgemad ja pehmemad. Proovi näiteks toitvaid küüneõlisid ning kreemita käsi ja küüsi regulaarselt.

Küünelakk kipub kooruma juba teisel päeval. Kuidas seda vältida?
Väga palju sõltub küünelaki kvaliteedist – mõni lihtsalt ei püsigi! Samuti kipub lakk kiiremini mõranema, kui küüs on katki või lõhenenud. Kanna lakk alati täiesti puhtale ja kuivale küünepinnale ning väldi laki sattumist küünenahkadele. Laki küüsi pigem mitme õhukese kihi kaupa, võimal­dades kihtidel vahepeal korralikult kuivada. Tulemus kinnita pealislakiga, kandes seda ka üle küüneserva. Majapidamistöödel kanna kaitsvaid kindaid.