Carlos Domínguez/ Unsplash
Haprad küüned ajavad paljudel närvi krussi. Kui küüned murduvad, kooruvad ja on üldiselt haprad, siis pole see mitte ainult valus, vaid ka küünelakk kulub kiiremini maha ning need näevad koledad ja hoolitsemata välja. Millised sammud saaksid astuda aga juba täna, et vabaneda hapratest küüntest?

Küüned koosnevad mitmest kihist. Pealmine kiht on keratiinist, mis on proteiin. Kui küün muutub õhukeseks ja hapraks, võib see hakata kooruma. Vahel võivad kooruvad ja haprad küüned olla ka märk mõnest tõsisemast haigusest. Spetsialist Dr. Jailman jagas head nõu, kuidas saaksid olukorrale vastu astuda.

Sul on raua puudus. Peamine põhjus, miks küüned on haprad ja kooruvad, on rauavaegus. Võib-olla sööd liialt vähe liha ja juurvilju. On aeg hakata sööma rohkem mineraalidest pakatavaid toite nagu spinat, liha ja oad.

Kasutad oma küüsi kui tööriistu. Kes meist poleks kunagi kraapinud pudelilt või millelt iganes maha mõnda kleebist või etiketi ja kasutanud selleks oma küüsi? Kasuta selle asemel parem mingit selleks ette nähtud vahendit ja säästa oma küüsi.

Kannad akrüülküüsi. See muudab su enda küüned nõrgaks ja hapraks. Spetsialisti sõnul on mõistlik kunstküüsi vältida.

Sa ei kanna kindaid, kui pesed nõusid. Ei, me ei mõtle pakse talvekindaid, vaid ikka kummikindaid, mis rohkel nõudepesemisel käsi kaitsevad. Kui loputad aeg-ajalt paar nuga-kahvlit vee all ära, siis pole mõtet tormata poodi kummikindaid soetama. Küll aga on kummikinnaste ostmine igati mõistlik, kuid pesed pidevalt nõusid.

Allikas: Popsugar