Elina Netšajeva Foto: Krõõt Tarkmeel, Anne&Stiil
Elina Nechayeva räägib, et jälgib tähelepanelikult, mida sööb ja milliseid tooteid nahale kannab, sest see kõik mõjutab meie välimust.

Minu põhilised ilunipid on korralik uni, tervislik toitumine, regulaarne sport ning looduslik kosmeetika ja nahahooldus. Jälgin suure hoolega, mida ma oma nahale kannan, sest erinevalt seedesüsteemist, millel on mingil määral kaitse ebatervislike ühendite eest, nahal suurt kaitset ei ole ning kõik imendub organismi. Eelistan loodulikke koostisosi sisaldavaid ilutooteid ning samuti jälgin ökoloogilisust toidu puhul. Minu jaoks on oluline, et ilutoode poleks testitud loomade peal ning oleks pakendatud võimalikult loodussäästlikusse pakendisse. Üks minu lemmikumaid ilutoodete firmasid on JOIK Organic. Nad toodavad Eestis, on looduslikud, vägivallavabad (cruelty-free), omavad Ecocerdi sertifikaati, pakendid on loodussõbralikud ning stiilsed ja ilutooted toimivad suurepäraselt. Kuna mulle meeldib katsetada erinevate maskidega ning ma olen suur maiasmokk, siis minu lemmikuks on kujunenud šokolaadimask. Mis puudutab meiki, siis üritan kasutada mineraalkosmeetikat, mis ei sisalda raskeid metalle ega keemiat ning selles osas on mu lemmikuks kujunenud Bellapierre.

Meie välimusele mõjub väga palju see, mis toimub meie sees, seetõttu pööran suurt tähelepanu oma hingemaailmale ja katsun hoida mõtteid positiivsel lainel. Väga oluline on ka see, mida ma söön. Ma ei tarbi liha- ja kalatooteid ning väldin gluteeni, sest sellest tekivad nahale ebapuhtused. Iga hommik algab sidruniveega ning lisaks tarbin ökoloogilist „iluõli” ning looduslikke vitamiine naha ja juuste tervise toeks. Suurema koormusega perioodidel tarbin ka looduslikke superpulbreid, näiteks spirulina ja makaga smuutisid.

Üritan iga päev leida aega endale, oma hingemaailmale ja ka kehale. Hommikul teen hommikuvõimlemist ning venitusi, et keha ja vaim üles äratada ning eelseisvaks päevaks ette valmistada. Laulmine ja musitseerimine on suur töö oma hinge ja sisemaailmaga, millega ma tegelen igapäevaselt. Et ka füüsilist poolt tasakaalus hoida, üritan võimalikult tihti jõuda trenni. Pikad päevad lõppevad lõdvestava ja rahustava saunaga koos eeterlike õlidega.