Foto: Marleen Muhuste, Huawei P20 Pro

Meigikunstnik Liisa Leetmal on kindel nipp, kuidas juustesse elujõudu, tugevust ja läiget lisada: selleks segab ta ise kokku toitva õlisegu.

„Olen seda juba päris pikalt teinud ja igasuguste õlidega,“ rääkis ta meile. „Miksin neid kodus ise kokku. Baasõliks on mul tavaliselt olnud kanepiseemneõli ja panen sinna põhimõtteliselt kõike, mida leian: oliiviõli, kookosõli, you name it. Valan need kausi sisse, mis läheb omakorda veevanni. Ajan selle soojaks – kindlasti mitte päris kuumaks, vaid pigem leigeks – ja kannan juustesse. Hoian öö otsa peas ja pesen hommikul maha. Korras! Toimib väga hästi.“

Uurisime, kuidas õlisegu pärast juustest maha saada. „Tavaliselt ma pesen lihtsalt kaks korda šampooniga. Esimene kord ei hakka vahutama, aga teisel korral tuleb ilusti maha. Mul pole probleeme olnud. Aga kui kardad, et juuksed jäävad liiga rasvased, siis ei pea õli kandma peanahale, küll aga juukseotstesse. Otstele on hea, kui sinna veidi õli jääb – see kaitseb ja hoiab juuksed siledad,“ soovitab Liisa.

LOE KA:

Blake Lively kaunite kiharate saladuseks on ema kodune juuksemask

LIHTNE ÕPETUS: vaata, kuidas saada juustesse kadestusväärne volüüm