Pixabay
Pikka aega kaugustes terendanud suve tippaeg on vaikselt kätte jõudnud, temperatuuripügalad küündivad üha kõrgemale ja kõrgemale, mis tähendab, et koolilaste kõrval hakkavad end välja teenitud puhkusele sättima töötajadki. Hallist ja külmast ilmast väsinud eestlastele meeldib mõistagi veeta suurem osa puhkusest – olgu kodumaal või välisreisil – päikesevannis vedeledes. Seepärast ei saa puhkustest rääkides üle ega ümber päikesekaitse vajalikkusest. Kellelt veel sellealaseid nippe küsida kui mitte lohesurfaritelt, kes veedavad tahes-tahtmata päikese käes rohkemgi aega kui keskmine eestlane.

Marge ja Taage on harrastanud lohesurfi juba pikka aega ning seetõttu hästi kursis, mida tähendab päikesepõletus ning kuidas seda kõige efektiivsemalt ära hoida. Tõeliste päikese- ja merekarudena ei tee küll Eesti päike neile ülemäära liiga. See-eest teavad nad vägagi hästi, kuidas kaitsta end näiteks välisreisil olles. "Lõunamaades, kus on põletuse oht, läheb kreem peale juba hommikul, ning päeval siis püüame mitu korda uuendada," tõdevad nad, et soojal maal on oluline endale teinekord kreemitamist aeg-ajalt meelde tuletada, sest põletus hiilib ligi tasa ja targu ning alati ei saagi aru, et oleks vaja juba igaks juhuks uus kiht peale kanda. Päikesekaitsefaktori soovitavad nad valida seejuures sõltuvalt sellest, kuhu puhkaja päeva jooksul satub: "Kuumemates kohtades merel tavaliselt alla SPF 50 ei kasuta, niisama rannas või väljas käies piirdume SPF 30-ga." Seejuures toonitab paar, et see, kui sageli päeva jooksul kreemitada, sõltub paljuski ikkagi ka kogemusest ja tundest. "Kui on palju higistamist või ujumist, siis uuendame tihedamini," tõdevad nad enda kogemuse näitel, lisades, et niisama linna vahel liigeldes ei ole tõepoolest vajadust iga natukese aja tagant uuesti kreemi peale kanda – nii nagu merel.

Marge ja Taage
Erakogu

Marge ja Taage on sprei usku

Kui küsida kogenud surfaritelt, millist päikesekaitset nad ise eelistavad, vastavad merekarud kui ühest suust, et spreid. "Lihtne peale kanda," põhjendab paar pikemalt mõtlemata. Margele meenub kohe ka seik, kui nad olid Taagega oma surfiseltskonnaga aktiivsel puhkusel Keenias. "Teatavasti napsab päike seal ikka päris krõbedalt, kui enda nahka ei kaitse, ja üks härrasmees meie seltskonnast kiirustas mere äärde ja määris endale kiiruga päikesekaitsekreemi peale," meenutab ta, selgitades, et eks see nägi kiirustades välja umbes nii, et määriti käed ruttu kreemiga kokku ning veeti seda mööda ühte ja teist keha äärt üles ja alla. "Tulemuseks oli lipsukujuline põletus kõhul," naeravad nad.

Hurmus OÜ

Seepärast teab paar hästi, et peale selle, et tootel ja tootel on ikkagi vahe, tuleb valikul kindlasti arvestada ka oma elustiiliga – valida abimees, mille omadused toetavad sind ja sinu eluviisi. Marge ja Taage kiidavad heaks Sesderma Repaskin Aerosol Transparent Spray SPF 50, mis kaitseb nahka tõhusalt UV-kiirguse eest, aga on seejuures ka ülikerge koostisega. Boonusena sisaldab naha vananemisilminguid ennetavaid antioksüdante ja ekstrakte. "Ülimugav ja lihtne peale kanda," tõdeb paar, et toode on tõepoolest nende hobiga tegelemiseks ideaalne ning lisab, et eriti heaks teeb selle veekindlus. "Eestis tuul ju ei oota, kuni sa ennast mingi möksiga kokku määrid," lisavad Marge ja Taage lustlikul meelel, et nende lemmikspordialal ei ole aega Eesti tujuka ilmaga maid jagada. Kõiki neid toote positiivseid omadusi toetab surfarite meeldiv avastus, et sprei pihustusala on kitsas, mis tähendab, et seda on ka tuulega päris lihtne peale kanda. "No ja lõhn muidugi ka," toonitab Marge.

Õiget kreemi raske leida

Surfaritel agarate kalipsokandjatena on kehast vaat et olulisem panna rõhku näonaha kaitsmisele. Tähtsusest hoolimata tõdeb Marge, et näole päikesekreemi kandmine ei ole kuulunud seni tema meelistegevuste sekka, sest pole lihtsalt leidnud seda õiget. "Üks on liiga rasvane ja paks, teine ummistab poore või ei imendu nii hästi," kirjeldab ta igipõlist sehkendust kreemidega.

Hurmus OÜ

Seda suurem positiivne avastus oli surfaritele Sesderma Repaskin Invisible Light Texture SPF 50, mis on kerge tekstuuriga ega jäta nahale nähtavat kihti. Lisaks UV-kiirguse eest kaitsmisele ja päikesekahjustuste vähendamisele sisaldab kreem nahka taastavaid ensüüme. "See kreem ei jäta näonahka rasvaseks ning imendub nii kiiresti ja hästi," ei ole Marge kitsi uut ustavat sõpra kiitma.

Hurmus OÜ

Veel ühe hea sõbra leidsid surfarid Sesderma päikesekaitsegeelis Repaskin Silk Touch Sunscreen SPF 30, mis väärib samuti tunnustust eelkõige selle eest, et ei tekita nahale nähtavat kihti, ühtaegu muudab näonaha mõnusalt pehmeks. "Nahk tundus veidralt sile ja siidine," meenutavad Marge ja Taage pärast proovimist tekkinud muljeid. Mis eriti tore, vananemisvastase ja antioksüdatiivse toimega geel tagab tõhusa päikesekaitse kõikidele nahatüüpidele, mis tähendab, et see sobib ühtmoodi hästi nii emale, isale, peretütrele kui ka vanaemale. Marge tõdeb, et geel võib perekonnas võimuvõitlusi põhjustada küll. "Minu kallis kaasa on igatahes veendunud, et see kreem oli ikkagi temale mõeldud," hoiatab ta kõiki neid, kes meelsamini oma geeli teiste perekonnaliikmetega ei jagaks.

Nende ja paljude teiste toodetega saad tutvuda Hurmuse kodulehel, sest Marge avaldas muu hulgas saladuse, et ta on juba mitu aastat ka suur Sesderma näokreemide fänn.