Igor Rand/ Unsplash
Ilmselt kui küsida ükskõik millise juuksuri käest, millist šampooni nad ise ja oma klientide peal kasutavad, oleks vastus sama – tuleks vältida üht koostisosa paljudes pesuvahendites, mis sinu juukseid hoopis rikkuda võib.

Koostisosa, mille suhtes peaksid olema valvel on sulfaat. See on aine, mis on paljudes šampoonidest ja ajab juukseid pestes mõnusalt vahutama. Sulfaat ei ole sinu juustega sugugi hell ning võib neid tuntavalt kahjustada.

Nimelt pesed sulfaati sisaldava šampooniga oma juustest ära kõik head asjad, mida nad vajavad – naturaalsed õlid, tasakaalus niiskustase ja isegi juuksevärv võivad justkui võluväel kaduda.

Hoolimata sellest, et sulfaadid võivad toote pealtnäha mõnusaks teha, võivad nad ka surmavalt mõjuda elujõulistele, säravatele ja niisutatud juustele. Seega tasub vaadata, mis koostisosad on pakendi peale kirja pandud ja vaadata sulfaadivabade toodete poole. Nad puhastavad juuksed õrnalt, jättes nad pehmeks, niisutatud ja terveks.

Proovi näiteks Alterna Caviari, Olaplex No.4, Amika, Pantene Gold seeria ning L’Oréal Paris tundlikule peanahale mõeldud tooteid.

Allikas: Cosmopolitan