Tekst: Gerda Miller I Fotod: Shutterstock, tootjad
Suvel võib juhtuda, et päike küll paistab, aga päevitamiseks on liiga jahe. Tundub, et lihtsaim viis ilusa päikeselise jume saavutamiseks on pruunistustooted, kuid kas leidub kedagi, kel neid kasutades poleks ette tulnud halenaljakaid iluapse?

Vale toon, ebaühtlane tulemus... Kuidas seda vältida?


Tihtipeale rikuvad purgipäevituse:

triibud

laigud põlvedel, küünarnukkidel ja hüppeliigestel

oranžiks värvunud nahk

see, et peopesade ja varvaste värv ei kattu ülejäänud keha omaga

Kui nii juhtub, pole nahk olnud kreemitamiseks õigesti ette valmistatud või on protseduur tehtud kiirustades.

Kuna pruunistustooted on tõhusad ja püsivad kaua, tuleb neid peale kanda rahulikult ja ettevaatlikult. Leia need 15 minutit, kindlus­tamaks, et kõik kohad kehal on ühtlaselt hajutatud.

Naha ettevalmistamine on ilu alus, nii ka pruunistustoodete puhul. Enne nende kasu­tamist tuleks nahk koorida ja olla kindel, et poorid on pärast raseerimist sulgunud, välti­maks täpilist tulemust. Ideaalne oleks keha pärast koorimist ja raseerimist jahutada külma veega.

Pruunistustooteid valides tuleks jälgida, millist jumet soovid saavutada, ja mitte üle pingutada, sest tulemus võib jääda võlts. Investeeri kvaliteetsetesse brändidesse, mis ei muuda nahka oranžiks. Pea ka meeles, et kõige tumedam toon tootevalikus ei garanteeri alati parimat jumet.
Proovi!

Veel üks mure: selg jääb kättesaamatuks.

Endale seljale kreemi määrimine on peaaegu võimatu. Võta appi mõne lähedase käed. Nii väldid ebaühtlast tulemust, mida hiljem paran­dada ei saa – siis tuleb oodata, kuni värv on maha kulunud.