Clay Banks / Unsplash
Inimese tervisest rääkides on kõige olulisem see, et ta tarbiks iga päev piisavas koguses vett. Ka nahk vajab niisutamist ja selleks kasutame me erinevaid kreeme ja seerumeid. Aga juustest rääkides on lugu hoopis erinev.

Kui on üks asi, mida peaksid juukseid hooldades alati silmas pidada, on see järgnev: sinu juuksed on kõige haavatavamad just märgadena.

Kuna juuksed koosnevad peamiselt proteiinist, mida kutsutakse keratiiniks ja seda kaitseb õhuke soomuskiht, mida kutsutakse kutiikuliks, siis mõtle kutiikulist nagu katusest: kui katus on kahjustunud, pääseb vesi sisse. Sama kehtib ka juuste puhul: kui su juuksed on märjad, pääseb vesi erinevatest avaustest sisse ja imendub väliskihtidesse, mistõttu juus paisub.

LOE LISAKS: Kas oled valmis? Just see on praegu sotsiaalmeedia kuumim soengustiil, mida eelistavad ka staarid

Sel ajal, kui juuksekarvake paisub ja venib, muutub ka kutiikuli struktuur. “Juuksed on väga elastsed kui need on märjad,” selgitab juuste ekspert ja kuulsuste soengustilist Clay Nielsen. “Seega võivad juuksed kuivades venimise tagajärjel kahjustuda.” Sellega kaasneb ka nende kahune ja katkine väljanägemine.

Ei aitäh? Siis ära neid viite asja märgade juustega kohe kindlasti tee:

1. Ära jäta neid peale pesu pikaks ajaks märjaks.

2. Ära kammi neid juurtest otsteni, vaid proovi enne pusad sõrmedega lahti harutada.

3. Ära säti juukseid kõrgesse hobusesabasse, et neid mitte venitada.

4. Ära kasuta kuumtöötlemiseks mõeldud tarvikuid, mis lubavad juukseid märjast peast soengusse sättida.

5. Ära kasuta õlibaasil kuumakaitsespreid.

Allikas: mindbodygreen