Reuter / Scanpix
Äsja avaldatud Rahvusvahelise Esteetilise Plastilise Kirurgia Assotsiatsiooni (ISAPS) kokkuvõttest selgub, et ilukirurgia statistika näitab jätkuvat ülemaailmset kirurgiliste iluprotseduuride kasvu.

Kogu maailma plastika kirurgid opereerivad järjest enam, sest ilukirurgia populaarsus kasvab järjepidevalt juba mitmeid aastaid. 2017. aastal kasvas iluoperatsioonide maht koguni 5 protsendi võrra.

Maailma kõige populaarsem protseduur on juba mõnda aega olnud rindade suurendamine – operatsioone tehti kokku 4 protsenti rohkem, kui varasemal aastal.

Maailmas on aga laineid löömas trendid, mis on veel eestlastele küllaltki võõrad. Ilukirurgia statistikas näitab suurimat, lausa 23%-list tõusu häbememokkade suuruse ja kuju muutmine ja tupe plastika.

Tõusujoones on lausa kogu alakeha kirurgilised protseduurid. Kiirelt muutuvad populaarseks tagumiku suurendamine implantaatidega, tuhara suurendamine oma rasvaga ja tuharate tõstmine.

Foto: Reuters/ Scanpix

Clinica kirurg dr Peep Pree kommenteeris, et ”Eestis välissuguelundite muutmine nii trendikas ei ole ja günekoplastilised operatsioonid teeb üldiselt soovi korral naistearst. Tuharalihaseid treenitakse pigem jõusaalis, aga huvi tuhara suurendamise vastu kasvab mõõdukalt ka Eestis,“ lisab Pree.

Loe pikemalt ilukirurgia statistika kohta Clinica lehel SIIN.