Foto: Shiny Diamond/Pexels
Tõenäoliselt oled ka sina elu jooksul mõne nahahoolduse reegli vastu eksinud. Võimalik, et magasid ülikooliajal peale pidu nii mõnigi kord meigiga või unustasid randa minnes päikesekreemi nahale määrida. Loodetavasti oled tänaseks juba piisavalt tark, et oma naha eest paremini hoolitseda?

Portaali Into the Gloss vanemtoimetaja Emily Ferber jagas mõnda kõige suuremat nahahooldusapsakat, milles ka tema elu jooksul süüdi on olnud ja esimesele kohale pani ta selle, et katsetas aastaid liiga paljude erinevate toodetega. "Aga kuidas sa tead, mis toimib? Või mis veel hullem, mis ei toimi?" selgitab ta, miks seda teha ei tohiks.

Kui sa alles õpid nahahooldusmaailma tundma, soovitab Ferber mõelda sul sellest hoopis niimoodi: "Ehk on sul näopuhastusvahend ja niisutaja. Esmalt proovi neid nädal aega järjest regulaarselt kasutada. Seejärel kasuta neid regulaarselt edasi ja lisa toonik," soovitab ta. "Vaata, kuidas see mõjub ja seejärel proovi näiteks neljapäeviti maski. Ja siit liigu vaikselt edasi."

Erinevate toodete samaaegselt kasutamine tekitab segadust, millised tooted su nahale päriselt hästi mõjuvad ja samal ajal on keeruline mõista, mis võib allergiat tekitada. Nii ei pruugi sa teada, milliseid koostisaineid tulevikus vältida.

Veel üks oluline asi, mida meeles hoida? Kannatlikkus. See mängib suurt rolli iga nahahooldusrutiini puhul, sest nahal kulub tulemuste näitamiseks rohkem aega (mõnel juhul lausa seitse nädalat). Lisaks on oluline ka järjepidevus.

Allikas: MyDomaine