Elle MacPherson Scanpix/PA Wire/Press Association Images
Vanuse kasvades meie nahk muutub. See on lihtsalt osa elust — me kõik vananeme ja meie kehad muutuvad selle tagajärjel. Üks piirkond, mis paljudes naistes ebakindlust tekitab, on huuled, mis aja jooksul oma täidlase välimuse kaotavad ja peenemaks muutuvad.

Kõigi naiste jaoks ei ole see suur probleem (mõned ei märkagi seda või mõnel seda ei juhtu, täpselt nagu see sõbranna, kellel ei teki vanuse kasvades laubale kortsukesi ega silmade alla kotikesi — me kõik oleme erinevad), aga kui sinus tekitavad need muutused ebakindlust, on olemas mõned viisid, kuidas oma huulte väljanägemist parandada.

Aga esmalt, miks see üldse juhtub?

Huuled muutuvad peenemaks samal põhjusel, miks meie nahk kaotab oma elastsuse: kollageeni kadu. “Kollageen hoiab meid sõna otseses mõttes koos — see moodustab 30% keha valgust ja 70% naha valgust,” selgitab funktsionaalse meditsiini praktik Robert Rountree. “Kõige suurem naha vananemise põhjustaja ongi kollageeni kadu.”

Kahjuks algab see protsess varem, kui me oodatagi oskame: sinu 20ndates ja jätkub 1% võrra igal aastal. Kui nooruses suudab meie keha kollageeni piisavas koguses juurde toota, siis vanuse kasvades enam mitte.

Kollageeni tase langeb väga erinevatel põhjustel, millest mõnel pole vanusega mitte mingit pistmist:

  • UV-kiirte kahjulik mõju
  • Suitsetamine
  • Põletikud, mida põhjustavad stress, halb toitumine, erinevad nahaärritajad või õhusaaste


Mida teha, et huuled oleksid täidlased?

Kui tunned, et sa ei ole veel valmis oma täidlastest huultest loobuma, on viise, kuidas seda protsessi aeglustada, näiteks võtta kollageeni sisaldavaid toidulisandeid või kaitsta neid päikese, suitsetamise ja põletike eest. Lisaks on olemas ka spetsiaalsed ilutooted, mis muudavad huuled täidlasemaks, ning kasu on ka veejoomisest.

Allikas: mgb