Freestocks.org/ Unsplash
Iluvead juhtuvad iga päev, isegi kõige kogenumate iluveteranidega. Laiali läinud ripsmetušš või ebaõnnestunud huulepulgajoon ning katki kukkunud tooted on õnnetud ja karmid faktid isikliku ilumaailma telgitagustest. Paljastame sulle aga saladuse: sa ei pea koheselt haarama mitsellaarvee või meigieemaldaja järele, et kogu tehtud jumestus eemaldada ja otsast peale alustada absoluutselt iga kord, kui mõne toote pealekandmine ebaõnnestub.

Tegelikkuses tulevad siinkohal appi loominguline mõtlemine, hea kujutlusvõime ja leidlikkus, samuti mõned lisavahendid nagu vatitikud ning sinu „iluvead“ ei pruugi üldse mitte vead olla! Järgnevalt jagame sinuga nutikaid ekspertnippe, kuidas jumestuse ja muud iluvead hoopis võitudeks muuta.

Ostad vale tooni toote

Staaride jumestuskunstnik Nikki Allure’il, kes on näiteks töötanud superstaariga nimega Cardi B on hea trikk nendeks kordadeks, kui oled ostnud vale tooni puudri, jumestus- või peitekreemi. Kui ostled veebipoes ja valid kogemata tooni, mis on liiga tume või liiga hele või mitte piisavalt säraandev, siis sa ei pea nägema vaeva selle tagasisaatmisega või tegema midagi veelgi hullemat – unustama selle oma meigisahtli põhja, puutumata ja kasutamata ning täieliku raha raiskamisena. Nikki sõnab: „Kasutan vale tooni tooteid lihtsalt teistsugusel eesmärgil, näiteks lauvärvi aluskreemina.“

See on tõeliselt nutikas viis esmapilgul kasututele toodetele siiski oma kasutusviis leida. Kreemjas modelleerimistoode või peitekreem toimivad suurepäraselt tugevate lauvärvi aluskreemidena, aidates puudertootel püsida kogu päeva ja ka öö. Lisaks saab seda kasutada ka lauvärvitooni intensiivsemaks muutmiseks või hoopis kergeks neutraliseerimiseks.

Laiali läinud ripsmetušš

Kas oled kunagi kandnud ripsmetušši alumistele ripsmetele selleks, et neid tumedamaks ja tihedamaks muuta ning seejärel üsna koheselt avastanud, et õrn silmaaluse piirkond on määrdunud mustade plekkidega? Ära mine endast välja ning ära hakka seda koheselt ära pühkima – see võib probleemi ainult hullemaks muuta. Selle asemel soovitab jumestuskunstnik Mindy Green hoopis võtta vatitiku, laiali läinud ripsmetušši ripsmepiiril täpselt hajutada ning sellest hoopis lainerijoone välja võluda. Sel viisil ei raiska sa toodet ning saad muuta oma silmameigi hoopis seksikalt suitsuseks. Alumiste ripsmete ümber olev suitsusilma efekt loob müstilise ja ootamatu tulemuse, mis kindlasti kellelgi märkamatuks ei jää.

Kosmeetikabrändi ECRU New York Beauty peajumestuskunstnikul Samantha Agostinol on silmade all laiali läinud ripsmetuši õnnetusele sarnane lahendus. Ta sõnab: „Ripsmetušš on täiuslik silmalaineri asendaja, millega saab alumisele ripsmepiirile suitsusilma efekti luua. Kasuta selleks lihtsalt sirget, kerge nurga all olevat väikest pintslit, et luua konkreetne tulemus.“

Purunenud puudertooted

Niisiis, sa pillasid oma puuderlauvärvi või särapuudri põrandale ning see läks täielikult katki, kuid enamik puudrist jäi siiski pakendile – me oleme kõik selles olukorras olnud. Ära kasuta seda katkisena edasi lootuses, et kõik on veel hästi, kuna võime sind juba ette hoiatada, et see purunenud puuder jõuab kõikjale, iga sinu kosmeetika- ja käekoti põhja. Ära sellest aga ka loobu ning hoopis prügikasti viska. See on parandatav. Green jagab järgmist nippi: „Sega purunenud puuderlauvärv läbipaistva huuleläikega ning loo isiklik ja ainulaadne tugeva pigmendiga huuleläige.“

Kuid oota, olemas on üks veelgi parem soovitus! „Kui sul on purunenud rohkem kui üks lauvärv, siis võid need hoopis omavahel kokku segada ja luua täiesti unikaalse tooni.“ Jah, sellist asja nagu raisku läinud jumestustooted ei ole sellise nipiga olemas.

Kasutad liiga palju läbipaistvat puudrit

Kui arvad, et oled meigi kinnitamiseks kasutanud liiga palju läbipaistvat puudrit, siis mõtle uuesti. Toode ongi loodud selleks, et sinu jumestus kinnitada ja samal ajal näole ka veidi enam sära ja elujõudu lisada. Seega on läbipaistva puudriga liialdamine üsna keeruline. Lisaks on selle kasutamisel sinu parimaks sõbraks suur ja kohev puudripintsel, millega saab toodet kergelt hajutada, kui see ei loo koheselt peale kandes soovitud tulemust. Stilist ja jumestuskunstnik Liz Everett sõnab: „Ma pole kindel, kas läbipaistvat kinnituspuudrit on tegelikkuses võimalik liiga palju kasutada, sest kinnitad sellega juba tehtud jumestuse. Seni kaua kuni teed suure puudripintsliga head tööd ja kannad seda nahale õrnalt, kuid kindlalt, on kõik hästi.“

Hillary Kline, vabakutseline jumestuskunstnik Minneapolisest jagab veel üht nippi juhuks kui pead puudrit neutraliseerima. „Kasuta meigikinnitusspreid, mis loob loomulikult kumava tulemuse, ei muuda sinu jumestust liigselt matiks ega kuivata nahka.“

Kasutad liiga palju huulepliiatsit

Huulepliiats või-lainer ei ole kõigest abivahend, millega luua täpne ja täiuslikult piiritletud huulemeik nagu tavaliselt näitab Kylie Jenner. Selle puhul on tegemist ka salarelvaga, mis aitab huulepulgal, olenemata selle tekstuurist, püsida veatuna kogu päeva. Kui jälgid huulepliiatsit peale kandes täpselt oma huulte piirjooni ja märkad, et kasutad liiga palju toodet või ei ole jooned piisavalt loomulikud ja täiuslikud, siis lihtsalt ära pööra sellele liigselt tähelepanu. Kusjuures, Everett soovitab kogu huule pinna katta huulepliiatsiga, et aidata sinu huuleläikel või-pulgal kauem püsida.

Tegemist on täpselt samasuguse põhimõttega nagu lauvärvi aluskreemgi. Nimelt aitab huulepliiats huulepulgal konkreetselt paigal püsida ning muudab ka selle peale kantud värvi intensiivsemaks.

Segad jumestuskreemi meigialuskreemiga

Jumestustoodetel on kindel viis, kuidas ja missuguses järjekorras neid näole kanda. Meigialuskreemi kantakse tavaliselt näole esimesena, kuna see loob sulle täiuslikult sileda põhja, millele kanda juba peitekreemi, vedelat või puuderjumestuskreemi ning modelleerimistooteid. Tavaliselt kantakse meigialuskreemi nahale enne jumestuskreemi, mis annab nahale lisakihi niisutust ning aitab kogu jumestuse ka kauapüsivamaks muuta. Sellegipoolest, kui segad kas kogemata või sihilikult oma meigialus- ja jumestuskreemi, siis pole selles midagi halba. The London School of Make-Up kooli eksperdid ütlevad: „Kui segad omavahel jumestuskreemi ja väikeses koguses meigialuskreemi, siis võid saavutada veelgi läbikumava tulemuse, mis aitab jumestusel veatult hajuda.“

See muudab kogu lõpptulemuse justkui pehmemaks ning loob loomuliku välimuse. Sa saavutad siiski oma jumestuskreemi täiusliku katvuse, kuid ei jäta muljet, et oled nahale kandnud suures koguses toodet. Kõik peitub kerguses ja valguses.

Kogu ülejäänud näole langev puuderlauvärv

Jumestuskunstnik Emilie Rudman, kes lõi Emilie Heathe kosmeetikatooted ning on MLE STUDIO juht, jagab geniaalset nippi, kuidas näiteks põsesarnadele langenud lauvärvile uus eesmärk leida. Jah, sa tead täpselt, millest me räägime. „Sa oled just kandnud silmalaugudele oma lemmikut sädelevat lauvärvi, kasutades oma lemmikut pehmet lauvärvipintslit, kuid selle protsessi käigus on kogu sinu ülejäänud näonahale langenud suur hulk seda sama puuderlauvärvi justkui õrna, kuid särava tolmuna,“ sõnab ta, kirjeldades täpselt üht kauni jumestuse loomise ebameeldivamat katastroofi. Ei, tegemist ei ole maailma lõpuga. Rudman lisab: „Haara pehme puudripintsel või kasuta hoopis oma sõrme ning hajuta seda lauvärvi täpselt põsesarnade kohale, muutes „õnnetuse“ hoopis särapuudri asendajaks.“

Loomulikult toimib see nipp vaid heledate ja sädelevate lauvärvide puhul. Sa ei saa seda rakendada tumedate ja mattide lauvärvide puhul, kuna siis on kahjuks kogu sinu jumestus rikutud ja näeb välja kui üks suur segadus.

Sa ei võtnud endaga reisile kaasa piisavalt tooteid

Kui lähed lennureisile ja oled sunnitud kaasa võtma vaid tooted, mis vastavad turvanõuetele ning seetõttu unustad mingisugusel seletamatul põhjusel oma lemmiku lauvärvipaleti maha, siis ei pea sa sihtkohas esimesse ilupoodi tormama, et raisata raha tootele, mis sind tegelikult taas kodus ootab.

Kui oled nutikalt kaasa pakkinud teistsugused jumestustooted, nagu näiteks tavalise puudri, siis tuleb see sulle multifunktsionaalse abivahendina kasuks. „Saad puudrit kasutada lauvärvina, aga ka selle alustootena. Puuder aitab silmalaineril kindlalt paigal püsida, ei lase ripsmetušil nahale musti plekke tekitada ning peidab ka tumedad silmaalused.“

Katkine peitekreem

Jumestuskunstnik ja meigibrändi Pretty Girl Makeup asutaja Christina Flach jagab kasulikku nippi, kuidas päästa maha kukkunud ja katki läinud puuder- ja kreemtooteid. Jah, jumestustooted on kulukad, seega on eriti nukker, kui need enne otsa saamist purunevad. Rahu! Sinu murele on lahendus. „Kui sul läheb näiteks kinnituspuuder katki, siis ära viska selle pakendit kohe ära, vaid lisa katki läinud puudrit oma tavapärase päikesepuudri hulka, luues perfektne heledam päikesepuuder, mis võtab samal ajal sinu nahalt läikimist ära ning lisab jahedal talveperioodil tuhmile jumele kerget sära,“ sõnab ta.

Kuidas aga taaskasutada katki läinud peitekreemi pakendeid? Flach ütleb, et sellesse allesjäänud (ja mitte kogu sinu vannitoa põrandat „kaunistanud“) peitekreemi võid lisada oma lemmiku päeva- ja silmakreemi hulka, et luua täiuslik toonitud päevakreem, mis niisutab ja samal ajal täiustab jumet.

Läksid kulmude modelleerimisega liiale

Kui sattusid oma kulmusid kaunimaks tehes liigselt hoogu, kandes neile liiga palju kulmupuudrit või luues kulmupintsliga liiga terava joone, siis sa ei pea tegelikult kogu toodet neilt eemaldama ja uuesti alustama. Liigselt joonistatud kulmudelt on lihtne veidi toone maha võtta järgneva ajasäästliku meetodiga. Kline soovitab: „Võta meigikäsn, kanna sellele väikeses koguses meigieemaldajat ning patsuta õrnalt üle kulmude. See muudab kulmud vähem intensiivsemaks.“ Seega on liiga tumedate kulmude naturaalsemaks muutmine ülimalt lihtne, kui oled vahendite ja tehnikaga ettevaatlik ja täpne.

Pesemata meigipintslid

Oli Dale/ Unsplash

Kui jätad oma meigipintslid unarusse ega pese neid iga paari nädala järel, on tegemist väga halva harjumusega. Sellegipoolest, kui sa pole mingil põhjusel saanud oma jumestuse pealekandmise vahendeid puhastada, võib sellel olla üllatav positiivne mõju. Seda muidugi juhul, kui sa seda liiga tihti vabanduseks ära ei kasuta!

Ami Mallon, kes on Osmosis Colour Mineral Cosmetics globaalne brändisaadik sõnab: „Ka kõige suuremad bakterite pelgajad meie seast võivad aeg-ajalt unustada oma jumestuspintsleid pesta. Hea uudis? Kui sul on kiire, võib eilsest pintslile jäänud jumestustoode sind hädast välja aidata ka täna. Eelmisest päevast veel must lauvärvi-, põsepuna- või jumestuskreemipintsel võib tähendada tänast taaskasutatud välimust.“

Põhimõtteliselt võivadki lauvärvi- või põsepunapintslile jäänud tootejäägid anda õrna ja heleda värvisähvatuse sinu laugudele ja põsesarnadele. Tegemist on reaalselt „järgmise päeva“ jumestusega.

Laiali läinud kassisilma stiilis silmalainer

Täiuslikku kassisilma tulemust on silmalaineriga üsna keeruline saavutada, seda isegi jumestusekspertide puhul. Olemas on tohutult tooteid (vildist otsaga pliiatsid, nurga all oleva väikese pintsliga koos müügil olevad geellainerid, isegi laineritemplid), mis peaksid aitama seda perfektset joont luua. Jah, lainerijoone tegemine nõuab kannatlikkust ja kindlat kätt ning suure tõenäosusega läheb see sul paaril esimesel korral segamini, kuid ära lase sel end heidutada.

Emaneula DeFalco, kosmeetikabrändi Dirty Little Secret Cosmetics asutaja sõnab: „Iga lainerijoon ei pea olema nii terav, et võiks justkui sinu endist kallimat vigastada. Laiali läinud lainerijoon loob hoopis seksikalt suitsuse tulemuse ilma selleta, et peaksid veelgi rohkem lisavaeva nägema ja otseselt suitsusilma looma.“

Tulemuse loomiseks soovitab DeFalco järgnevat: „Vali geellainer ning hajuta seda ripsmepiirile kas lauvärvipintsli või isegi oma sõrmega. Kui keegi küsibki, miks sinu lainerijoon sirge pole, ütle, et see pole nende asi.“ Jah, on täiesti okei, kui sinu eesmärgiks on juba algusest peale ebatäiuslik ja mitte konkreetne lainerijoon.

Allikas: The List