Foto: Shutterstock
Dermatoloog dr Shah jagab oma TikToki kontol erinevaid nahahooldust puudutavaid nippe ja nõkse ning muuhulgas avaldas ta hiljuti, milliseid ilutrende proovida ja millest koheselt loobuda, sest need ei taga sulle tegelikult sellist tulemust nagu loodad, vahendab Daily Mail.

Dermatoloogi sõnul ei ole näiteks mõnel näospreil nahale absoluutselt mingit kasulikku mõju ja need võivad sisaldada hoopis kahjulikke koostisosi ning näiteks poes müüdavad koorivad vedelikud on küll nahale head, aga algajad peaksid neist hoidma ja need on kõige paremad siis, kui neid regulaarselt kasutada.

Viimasel ajal on ka ülimalt popiks muutunud Hiina meditsiinist pärit jadeiidi rullikud, mida hiinlannad on aastakümneid kasutanud paistes näo värskendamiseks ja nahaaluse vereringe stimuleerimiseks ning kuigi see ei tee su nahale midagi halba, ei ole sel dr Shah sõnul mingit reaalset mõju.

Ka trendikas ja lõõgastava efektiga CBD õli on dermatoloogi sõnul liigselt kiidetud ja tegelikult pole keegi tõestanud, et see ka tegelikult mõjub. Kohvipaksust tehtud koorivad maskid võivad aga dr Shah sõnul hoopis näonahka kahjustada.

Seega, kui sa mõnda uut trendi oma näonahal kasutad, räägi eelnevalt nahaarstiga, et olla kindel, et see hea asemel hoopis halba ei tee.