Anete Lūsiņa/ Unsplash
Neile, kes armastavad kohvi juua, on head uudised, sest järjekordne uuring selgitas välja, et need, kes armastavad mitu tassi kohvi päevas juua, saavad ka oma tervisele rohkemat kasu.

Uuringud Suurbritannias ja Euoopas on välja selgitanud, et inimesed, kes tarbisid ligikaudu kolm tassi kohvi päevas, ükskõik, kas tegemist on latte, espresso või kofeiinivaba variandiga, elasid kauem kui need, kes kohvi ei joonud. Kahes uuringus selgus, et rohkema kohvi tarbimine on seotud vähema riskiga haigestuda surmahaigustesse nagu näiteks südame- ja kopsuhaigused või seedetraktiga seotud haigused.

Rahvusvaheline vähiuuringute agentuur ja Londoni Imperiali kolledž vaatasid läbi 521 330 inimese andmed, kes on vanemad kui 35 ja elavad 10 Euroopa riigis, kaasa arvatud Suurbritannia. Uuriti inimeste toitumisharjumisi. Kõige kõrgem kohvitarbimine on Taanis, madalaim Itaalias. Need, kes jõid rohkem kohvi, elasid ka kauem.

Pärast 16 aasta möödumist suri üle 41 000 uuringu all oleva inimese. Dieeti ja suitsetamist arvesse võttes avastati, et võrreldes nendega, kes ei joonud kohvi üldse, oli kohvijoojatel väiksem risk surmapõhjustajateks. Mehed, kes jõid vähemalt kolm kohvitassi päevas, haigestusid 18 protsenti vähem, naistel oli see protsent 8 peal.

Doktor Marc Gunteri sõnul olid uuringu tulemused sarnased kõigis kümnes riigis, olenemata kohvi tarbimise ja kommete harjumustest. Selgus ka, et kohv on kasuks maksa tööle ja immuunsüsteemile.

Loe pikemalt uuringu kohta siin.